EVROLIGA: Zvezda potpuno podbacila u Malagi, Unikaha rutinski slavila (FOTO)

10.11.2017. 22:29
Tejlor Ročesti
Tejlor Ročesti / Izvor: MN Press

Domaći tim je imao plus 21 u 16. minutu.

U šestom kolu Evrolige Crvena zvezda je na gostovanju u Malagi protiv Unikahe pružila bledu partiju i zabeležila poraz 79:65 (22:12, 23:19, 18:19, 16:15). Na ovom meču crveno-beli su odmerili snage sa španskim sastavom u  kojem su perjanice Nemanja Nedović, Dragan Milosavljević i Dejan Musli.

Domaći tim je otvorio meč furiozno (7:0, 3. minut), a prve poene za Zvezdu je postigao Feldin, posle čega je Unikaha povela 10:2, a zatim i čak 20:4 (8. minut).

Crveno-beli su se trgli tada i smanjili razliku na minus 10 u finišu prve deonice.

Početkom druge četvrtine nisu se stvari značajnije promenile, jer je ekipa iz Malage napravila seriju 8:2 i odmakla na 30:14, a trener Zvezde Dušan Alimpijević je zatražio tajm-aut kako bi sredio redove našeg šampiona. Međutim, Milosavljević postiže nove poene za španski sastav 34:16 (14. minut), a Nedović povećava vođstvo na plus 19, da bi ponovo onaj prvi zakucao za 39:18 (16. minut), što je bilo najveće vođstvo u dotadašnjem delu utakmice.

Ročesti je postigao trojku 39:23 (16. minut), ali i treći naš internacionalac se uključio u razaranje Zvezde, Musli je poentirao za 41:25 u 18. minutu.

Igrači Unikahe su održavali visoku razliku i igrali veoma pokretljivo i angažovano u odbrani, dok su se crveno-beli mučili da pronađu pravu igru, a škripalo je i u odbrani i napadu. Bjelica je u finišu poluvremena poentirao za 45:31, što je nateralo trenera Unikahe Đoana Plazu da dve sekunde pre odlaska na veliki odmor uzme tajm-aut, ali se na pauzu otišlo, ipak, sa prihvatljivih minus 14.

Zvezda je u nastavku zaigrala angažovanije i kvalitetnije, najpre je poentirao Lazić, pa je Feldin postigao trojku za minus 9 (45:36, 21. minut). Ipak, domaći uspevaju da se ponovo domognu dvocifrenog vođstva.

Domaći su konstantno imali inicijativu, a tračak nade se pojavio posle trojke Dobrića kada se Zvezda primakla na minus šest (54:48,27. minut), ali Nedović postiže trojku i do kraja te deonice vezuje sedam poena. A na poslednju mini pauzu se otišlo kod 63:50.

U poslednjoj četvrtini domaći sigurnom igrom čuvaju vođstvo 65:51 (31. minut) i potom bez problema nastavljaju da dominiraju i održavaju razliku oko petnaestak poena (74:68, 35. minut).

Zvezda nije uspela da dođe sebi, podbacila je u svim elementima igre, ništa nije funkcionisalo u ekipi trenera Dušana Alimpijevića i usledio je epilog, koji se nazirao još od prvog poluvremena.

UNIKAHA – CRVENA ZVEZDA 79:65  (22:12, 23: 19, 18:19, 16:15)

UNIKAHA: Mekalum 4, Soluad, Dijaz, Salin 15, Milosavljević 12, Nedović 17, Šermadini 2, Vaczinski 4, Bruks 8, Ogustin 10, Suaret, Musli 7.

CRVENA ZVEZDA: Radičević 5, Dangubić 8, Davidovac 2, Lazić 6, Dobrić 5, Feldin 10, Apić 2, Janković, Ročesti 10, Lesor 10, Jovanović 5, Bjelica 2.

Barselona - Efes 85:89

Tabela: CSKA 5-1, Himki 5-1, Real 4-2, Fenerbahče 4-2, Makabi 4-2, Olimpijakos 4-2, Valensija 3-3, , Žalgiris 3-3, Panatinaikos 3-3, Bamberg 3-3, Unikaha 3-3,  Crvena zvezda 2-4, Barselona 2-4, Baskonija 1-5, Anadolu 1-5, Armani 1-5.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.