12°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

EVROLIGA: Zvezda poražena od Darušafake i oprostila se od plasmana u TOP 8! (FOTO)

07.04.2017. 20:43
Čarls Dženkins

Crveno-beli završili ovosezonsko učešće u elitnom evropskom klupskom takmičenju.

Poslednji meč regularnog dela Evrolige, Darušafaka - Crvena zvezda, koji je odlučivao o putniku u TOP 8, pripao je turskoj ekipi, koja je slavila rezultatom  78:62. Crveno-beli su pružili bledu partiju, pre svega pali na psihološkom planu i na taj način završili ovosezonsko učešće u elitnom evropskom klupskom takmičenju.

Veoma loše je počela Zvezda meč odluke za plasman u najbolju evropsku osmorku. S druge strane, Darušafaka je od starta zaigrala sigurno i efikasno i povela 10:0, a prve poene za crveno-bele postigao je Kuzmić u trećem minutu (10:2). Vođstvo domaćih je potom ublažio Dangubić 10:5 (4. minut), ali ponovo je turski tim nametnuo žestok tempo i odmakao na 15:5, 5. minut, a zatim i na 22:11.

JOKIĆ POKRADEN! Ameri STALI u ZAŠTITU Srbina, UČINJENA mu je VELIKA nepravda (VIDEO+FOTO)

Zvezda objavila 16 MISTERIOZNIH tvitova pred meč sa Darušafakom! Objašnjenje je GENIJALNO! (FOTO)

Gudurić je smanjio na (22:13, 9. minut), ali turski tim do kraja prve četvrtine nije dozvolio preokret (25:14).

I u drugoj deonici bilo je po sistemu, ista meta – isto odstojanje, Darušafaka je konstantno održavala dvocifrenu prednost, koja je u 14. minutu bila „plus 16“ (34:28).

SVE ZAVISI OD ZVEZDE: Evo kad će početi Superliga u košarci

Srpski šampion je igrao bledo, anemično, bez samopouzdanja. U poslednja tri, četiri minuta druge deonice jedina svetla tačka u Zvezdinom timu bio je Simonović, kojem se priključio Dženkins (36:26, 17. minut). Dangubić je najzad spustio preimućstvo Darušafake na jednocifrenu vrednost (36:28), a potom i Simonović (39:30), ali Vonamejker, Vilbekin i ostali igrači ekipe iz Istanbula držali su čvrsto konce igre u svojim rukama i na veliki odmor se otišlo kod rezultata 43:32.

Ognjen Kuzmić

Početak drugog poluvremena doneo je nastavak dominacije Darušafake (47:32), a izabranici Dejana Radonjića i dalje su tražili igru, tek sporadično šutirali, ne uspevajući ozbiljnije da ugroze rivala. Međutim, najzad su se trgli i od 23. do 25. minuta napravili seriju 6:0 (Kuzmić je pogodio za 47:38), a onda je Volters postigao prvu trojku za Zvezdu na ovom susretu (26. minut za 50:41), a „minus sedam“ je bilo potom, posle pogotka Dženkinsa. Međutim, ponovo se budi opasni Vonamejker (52:43), ali Kuzmić postiže važne poene, kojima Zvezda ponovo hvata priključak (52:45, 27. minut).

Domaći tim je već duže bio u šuterskoj krizi i naš šampion najzad uspeva mudrom igrom da to kazni i primakne se na „minus tri“ (52:49, Kuzmić). Propustila je Zvezd azatim i da izjednači rezultat, a Bertans je svoj tim odveo na 55:49, na kraju trećeg kvartala.

JASNO KAO DAN: Evo šta Boban Marjanović želi sebi i reprezentaciji (FOTO)

I poslednja deonica donela je sličan odnos snaga, Zvezda je i dalje grčevito jurila da anulira vođstvo domaćih, ali turski tim je iskusno odolevao (64:55, 34. minut).

U istom ritmu se igralo i u poslednjih pet minuta meča, prednost Darušafake nije bila nedostižna, ali s obzirom na prikazanu igru Crvene zvezde, bio je to sasvim dovoljan kapital za prolaz domaćih u TOP 8 Evrolige. Kada je na semaforu ostalo nešto više od dva minuta uz rezultat 70:58, u Volksvgen areni je počelo slavlje navijača Darušafake.

CSKA – Olimpijakos 90:86

DARUŠAFAKA - CRVENA ZVEZDA 78:62  (25:14, 18:18, 12:17,  23:13 )

DVORANA: Volksvagen arena

GLEDALACA: 4.982

SUDIJE: Perez, Latiševs, Šemeš

DARUŠAFAKA: Vilbekin 16, Jagmur, Batuk 3, Vanamejker 22, Klajburn 10, Ulubej, Moerman 5, Aldemir, Anderson 6, Žižić 11, Bertans 5, Harangodi.

CRVENA ZVEZDA: Volters 3, Tompson 4, Dangubić 9, Mitrović 2, Lazić 2, Dobrić, Simonović 10, Rakićević, Dženkins 12, Gudurić 5, Kuzmić 14, Bjelica 1.

Tabela: Real 22-7, CSKA 21-8, Olimpijakos 19-10, Panatinaikos 19-11, Fenerbahče 18-12, Anadolu Efes 17-12, Baskonija 17-13, Darušafaka 16-14, Crvena zvezda 16-14, Žalgiris 14-16, Barselona 12-18, Galatasaraj 11-19, Brose 10-20, Makabi 10-20, Armani 8-21, Uniks 7-22.