ЕВРОЛИГА: Звезда поражена од Дарушафаке и опростила се од пласмана у ТОП 8! (ФОТО)

07.04.2017. 20:43
Čarls Dženkins
Чарлс Џенкинс

Црвено-бели завршили овосезонско учешће у елитном европском клупском такмичењу.

Последњи меч регуларног дела Евролиге, Дарушафака - Црвена звезда, који је одлучивао о путнику у ТОП 8, припао је турској екипи, која је славила резултатом  78:62. Црвено-бели су пружили бледу партију, пре свега пали на психолошком плану и на тај начин завршили овосезонско учешће у елитном европском клупском такмичењу.

Веома лоше је почела Звезда меч одлуке за пласман у најбољу европску осморку. С друге стране, Дарушафака је од старта заиграла сигурно и ефикасно и повела 10:0, а прве поене за црвено-беле постигао је Кузмић у трећем минуту (10:2). Вођство домаћих је потом ублажио Дангубић 10:5 (4. минут), али поново је турски тим наметнуо жесток темпо и одмакао на 15:5, 5. минут, а затим и на 22:11.

ЈОКИЋ ПОКРАДЕН! Амери СТАЛИ у ЗАШТИТУ Србина, УЧИЊЕНА му је ВЕЛИКА неправда (ВИДЕО ФОТО)

Звезда објавила 16 МИСТЕРИОЗНИХ твитова пред меч са Дарушафаком! Објашњење је ГЕНИЈАЛНО! (ФОТО)

Гудурић је смањио на (22:13, 9. минут), али турски тим до краја прве четвртине није дозволио преокрет (25:14).

И у другој деоници било је по систему, иста мета – исто одстојање, Дарушафака је константно одржавала двоцифрену предност, која је у 14. минуту била „плус 16“ (34:28).

СВЕ ЗАВИСИ ОД ЗВЕЗДЕ: Ево кад ће почети Суперлига у кошарци

Српски шампион је играо бледо, анемично, без самопоуздања. У последња три, четири минута друге деонице једина светла тачка у Звездином тиму био је Симоновић, којем се прикључио Џенкинс (36:26, 17. минут). Дангубић је најзад спустио преимућство Дарушафаке на једноцифрену вредност (36:28), а потом и Симоновић (39:30), али Вонамејкер, Вилбекин и остали играчи екипе из Истанбула држали су чврсто конце игре у својим рукама и на велики одмор се отишло код резултата 43:32.

Ognjen Kuzmić
Огњен Кузмић

Почетак другог полувремена донео је наставак доминације Дарушафаке (47:32), а изабраници Дејана Радоњића и даље су тражили игру, тек спорадично шутирали, не успевајући озбиљније да угрозе ривала. Међутим, најзад су се тргли и од 23. до 25. минута направили серију 6:0 (Кузмић је погодио за 47:38), а онда је Волтерс постигао прву тројку за Звезду на овом сусрету (26. минут за 50:41), а „минус седам“ је било потом, после поготка Џенкинса. Међутим, поново се буди опасни Вонамејкер (52:43), али Кузмић постиже важне поене, којима Звезда поново хвата прикључак (52:45, 27. минут).

Домаћи тим је већ дуже био у шутерској кризи и наш шампион најзад успева мудром игром да то казни и примакне се на „минус три“ (52:49, Кузмић). Пропустила је Звезд азатим и да изједначи резултат, а Бертанс је свој тим одвео на 55:49, на крају трећег квартала.

ЈАСНО КАО ДАН: Ево шта Бобан Марјановић жели себи и репрезентацији (ФОТО)

И последња деоница донела је сличан однос снага, Звезда је и даље грчевито јурила да анулира вођство домаћих, али турски тим је искусно одолевао (64:55, 34. минут).

У истом ритму се играло и у последњих пет минута меча, предност Дарушафаке није била недостижна, али с обзиром на приказану игру Црвене звезде, био је то сасвим довољан капитал за пролаз домаћих у ТОП 8 Евролиге. Када је на семафору остало нешто више од два минута уз резултат 70:58, у Волксвген арени је почело славље навијача Дарушафаке.

ЦСКА – Олимпијакос 90:86

ДАРУШАФАКА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 78:62  (25:14, 18:18, 12:17,  23:13 )

ДВОРАНА: Волксваген арена

ГЛЕДАЛАЦА: 4.982

СУДИЈЕ: Перез, Латишевс, Шемеш

ДАРУШАФАКА: Вилбекин 16, Јагмур, Батук 3, Ванамејкер 22, Клајбурн 10, Улубеј, Моерман 5, Алдемир, Андерсон 6, Жижић 11, Бертанс 5, Харангоди.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 3, Томпсон 4, Дангубић 9, Митровић 2, Лазић 2, Добрић, Симоновић 10, Ракићевић, Џенкинс 12, Гудурић 5, Кузмић 14, Бјелица 1.

Табела: Реал 22-7, ЦСКА 21-8, Олимпијакос 19-10, Панатинаикос 19-11, Фенербахче 18-12, Анадолу Ефес 17-12, Басконија 17-13, Дарушафака 16-14, Црвена звезда 16-14, Жалгирис 14-16, Барселона 12-18, Галатасарај 11-19, Бросе 10-20, Макаби 10-20, Армани 8-21, Уникс 7-22.