A IGRAJU U SLEDEĆEM KOLU: Himki isto kao Zvezda - drama produžecima! Ipak, Rusi su IZGUBILI! A Barsa se igrala s Realom

23.10.2020. 23:08
Aleksej Šved
Aleksej Šved / Izvor: Profimedia

Peto kolo...

Nova uzbuđenja u Evroligi u okviru petog kola. Bio je Makabi pred porazom u Podmoskovlju, ali je i pored minusa od pet poena, manje od dva minuta pre kraja, uspeo da se izbori za produžetak i da u dodatnih pet minuta pobedi Himki rezultatom 87:89 (18:16, 15:20, 22:22, 26:23, 6:8).

NEKE STVARI SE VUKU PO PODU: Dva alej-upa Terija i Ročestija - izjednačenje, pa vođstvo! Za kraj BANANA jednom od NAJBOLJIH u Evropi (VIDEO)

DA REKET BUDE ČVRST KAO STENA: O'Brajant stigao u Beograd, oglasio se Obradović i poručio mu ŠTA mora da radi

IZRASTAO U NOVOG ZVEZDINOG JUNAKA IZ SENKE: Kuridža progovorio o dolasku O'Brajanta i svojoj MINUTAŽI

Izuzev početnih minuta, kada je ruski tim, bez povređenog Stefana Jovića poveo 12:2, bio je to izjednačen meč. Činilo se da će trojka Alekseja Šveda, tačno 83 sekunde pre kraja za 81:76 da bude presudna. Međutim, Makabi se nije predavao. Hanter je 16 sekundi pre sirene brutalno blokirao Jerebka, a Tajler Dorsi izjednačio trojkom, devet sekundi pre isteka 40. minuta. Šved je u tom napadu želeo da bude čovek odluke i promašio je.

Himki je vrlo slabo odigrao dodatnih pet minuta, ali je i takav imao šansu za pobedu. Košarkaši Makabija odigrali su odličnu odbranu u predvidivivom napadu za Šveda, a Rus je prekasno poslao pas ka Mikiju…

Aleksej Šved je po običaju bio najefikasniji u ruskom timu sa 32 poena, ali uz katastrofalan šut iz igre 9-21. Tajler Dorsi je predvodio Makabi sa 26 poena (8-13 za tri).

Bajern je u Nemačkoj savladao Olimpijakos rezultatom 74:68. Jedan od najboljih u ekipi iz Minhena bio je srpski reprezentativac Vladimir Lučić sa 16 poena (3/4 za dva i 2/3 za tri), uz četiri skoka i četiri asistencije za odličan indeks uspešnosti - 22.

Pored njega, istakli su se i Vejd Boldvin (18), Nihad Đedović (10) i Džejlen Rejnolds (10), a kod gostiju iz Atine najbolji su bili Kostas Papanikolau (13), Čarls Dženkins (12) i Šakil Mekisik (11).

Poslednja utakmica koja se igrala danas - i veliki derbi. Barselona je vodila tokom čitave utakmice i na kraju bila od Real Madrida 79:72.

Vodila je katalonska ekipa i više od 20 poena tokom meča tako da krajnji rezultat ne oslikava najbolje stanje na parketu.

Najbolji u Barseloni su bili Kajl Kjurik (15), Brendon Dejvis (14) i Kori Higins (13), dok su u Realu samo dvojica bila dvocifrena - Trej Tompkins (14) i Alberto Abalde (13).