А ИГРАЈУ У СЛЕДЕЋЕМ КОЛУ: Химки исто као Звезда - драма продужецима! Ипак, Руси су ИЗГУБИЛИ! А Барса се играла с Реалом

23.10.2020. 23:08
Aleksej Šved
Алексеј Швед / Извор: Профимедиа

Пето коло...

Нова узбуђења у Евролиги у оквиру петог кола. Био је Макаби пред поразом у Подмосковљу, али је и поред минуса од пет поена, мање од два минута пре краја, успео да се избори за продужетак и да у додатних пет минута победи Химки резултатом 87:89 (18:16, 15:20, 22:22, 26:23, 6:8).

НЕКЕ СТВАРИ СЕ ВУКУ ПО ПОДУ: Два алеј-упа Терија и Рочестија - изједначење, па вођство! За крај БАНАНА једном од НАЈБОЉИХ у Европи (ВИДЕО)

ДА РЕКЕТ БУДЕ ЧВРСТ КАО СТЕНА: О'Брајант стигао у Београд, огласио се Обрадовић и поручио му ШТА мора да ради

ИЗРАСТАО У НОВОГ ЗВЕЗДИНОГ ЈУНАКА ИЗ СЕНКЕ: Куриџа проговорио о доласку О'Брајанта и својој МИНУТАЖИ

Изузев почетних минута, када је руски тим, без повређеног Стефана Јовића повео 12:2, био је то изједначен меч. Чинило се да ће тројка Алексеја Шведа, тачно 83 секунде пре краја за 81:76 да буде пресудна. Међутим, Макаби се није предавао. Хантер је 16 секунди пре сирене брутално блокирао Јеребка, а Тајлер Дорси изједначио тројком, девет секунди пре истека 40. минута. Швед је у том нападу желео да буде човек одлуке и промашио је.

Химки је врло слабо одиграо додатних пет минута, али је и такав имао шансу за победу. Кошаркаши Макабија одиграли су одличну одбрану у предвидививом нападу за Шведа, а Рус је прекасно послао пас ка Микију…

Алексеј Швед је по обичају био најефикаснији у руском тиму са 32 поена, али уз катастрофалан шут из игре 9-21. Тајлер Дорси је предводио Макаби са 26 поена (8-13 за три).

Бајерн је у Немачкој савладао Олимпијакос резултатом 74:68. Један од најбољих у екипи из Минхена био је српски репрезентативац Владимир Лучић са 16 поена (3/4 за два и 2/3 за три), уз четири скока и четири асистенције за одличан индекс успешности - 22.

Поред њега, истакли су се и Вејд Болдвин (18), Нихад Ђедовић (10) и Џејлен Рејнолдс (10), а код гостију из Атине најбољи су били Костас Папаниколау (13), Чарлс Џенкинс (12) и Шакил Мекисик (11).

Последња утакмица која се играла данас - и велики дерби. Барселона је водила током читаве утакмице и на крају била од Реал Мадрида 79:72.

Водила је каталонска екипа и више од 20 поена током меча тако да крајњи резултат не осликава најбоље стање на паркету.

Најбољи у Барселони су били Кајл Кјурик (15), Брендон Дејвис (14) и Кори Хигинс (13), док су у Реалу само двојица била двоцифрена - Треј Томпкинс (14) и Алберто Абалде (13).