16°C
30.04.2024.
117.1205
109.1422

JOŠ KORAK DO EVROLIGE: Zvezda pregazila Budućnost i otišla u finale ABA lige (GALERIJA)

04.04.2017. 21:01
Čarls Dženkins slavi trojku u meču Evrolige između Crvene zvezde i Makabija
Čarls Dženkins slavi trojku u meču Evrolige između Crvene zvezde i Makabija / Izvor: MN Press

Cveno-beli će da se bore za trofej sa zagrebačkom Cedevitom.

Majstorica za prolaz finale plej-ofa ABA lige pripala je ekipi Crvene zvezde, koja je ubedljivo slavila protiv Budućnosti (82:59) i stigla na korak do ponovnog plasmana u Evroligu. U finalu će se crveno-beli boriti protiv zagrebačke Cedevite od 10. aprila.

Odlučujući polufinalni meč počeo je u žestokom ritmu, veoma borbeno, ali i nervozno i rastrzano na obe strane, pa su prvi poeni postignuti u drugom minutu (0:2, Gordić). Posle trojke Dangubića, Suad Šehović je uzvratio istom merom za 3:5, a kasnije i drugom za 5:8 (3.minut).

NIKAD JAČI DOČEK: Evo kako je ZAGRMELO u Železniku kad su izašli košarkaši Zvezde (VIDEO)

RAZVALIĆE BUDUĆNOST: Pogledajte kako košarkaš Zvezde NEMILOSRDNO cepa mrežicu na zagrevanju (VIDEO)

Probudili su se tada Dženkins, Mitrović, Kuzmić i Simonović 15:8 (7.minut), a posle trojke Dženkinsa, Zvezda u 8. minutu prelazi u dvocifreno vođstvo (18:8). Iz redova Budućnosti, Rejnolds, Savović i Ilić uspevaju da zadrže rezultatski priključak na izmaku prve četvrtine, koja se završila sa „plus šest“ za Zvezdu.

Početak druge četvrtine obeležila je serija gostiju 6:0 režiji Rejnoldsa, Savovića i Popovića, a s obzirom da je u prvoj deonici u 9. minutu bilo 21:11, ukupan četvorominutni niz Podgoričana bio je 10:0.

Potom se igralo po sistemu - poen za poen, raspoložen je bio Gudurić (24:21), da bi nastupio period obostrano neefikasne igre od 14. do 16. minuta, kada je Mitrović sa linije penala odveo svoj tim na „plus pet“ (28:23). Zatim Dženkins i Kuzmić donose Zvezdi ubedljivije vođstvo (35:26, 20. minut), ali Savović nije dozvolio domaćinu da odmakne na dvocifrenu prednost, da bi se na veliki odmor otišlo kod rezultata 35:29.

Na početku drugog poluvremena Zvezda je zaigrala agresivnije u odbrani, a Budućnost nije imala pravi odgovor, pa su crveno-beli polako i sigurno povećavali vođstvo, napravivši seriju 10:0 stekli najveću prednost - 45:29 (23. minut)

Crveno-beli su dobijali sve više na sigurnosti, pa je posle trojke Simonovića u 24. minutu na semaforu stajalo 53:33!

BLIŽI SE MEČ SEZONE: Budućnost čeka PAKAO u Železniku (FOTO)

Budućnost je samo povremeno uzvraćala, ali treća trojka Simonovića u 26. minutu (58:36) samo je učvrstila Zvezdinu dominaciju, a to je bila i najveća prednost tima sa Malog Kalemegdana u dotadašnjem delu susreta. U 27. minutu bilo je 60:40, ali onda su Đetići iskoristili manje opuštanje domaćih i napravili mini seriju 5:0. Ipak, izabranici Dejana Radonjića do kraja trećeg perioda ostaju na bezbednoj distanci (67:51).

Start poslednje deonice doneo je nešto slabiji intenzitet borbe, ali Zvezda je čuvala 16 do 18 poena prednosti, ali gosti koriste mirniji ritam domaćih da se primaknu na 71:57(33. minut).

Posle toga se dogodila jedna od najlepših akcija na meču, kada je Kuzmić poentirao iz „pik en rola“ na dodavanje Voltersa, za 73:57, što u narednom napadu potvrđuje Bjelica (75:57), a potom i Dženkins overava novom trojkom (78:57) put ka sigurnom, ubedljivom i važnom trijumfu.

CRVENA ZVEZDA – BUDUĆNOST  82:59 (21:15, 14:14, 37:22, 15:8 )

DVORANA: FMP u Železniku

GLEDALACA: 3.209

SUDIJE: Boltauzer, Petek, Radojković

CRVENA ZVEZDA: Volters 7, Tompson, Dangubić 5, Mitrović 6, Lazić 2, Dobrić, Simonović 14, Rakićević, Dženkins 17, Gudurić 8, Kuzmić 13, Bjelica 10.

BUDUĆNOST: Rejnolds 16, Suad Šehović 6, Subotić, Sead Šehović, Gordić 8, Baćović, Ilić 6, Savović 16, Klasen 1, Nikolić, Popović 6, Vranješ.