10°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

JUNIORSKA EVROLIGA: Zvezda je PROTIV CSKA imala +17, ali sve je REŠENO u poslednjim SEKUNDAMA!

18.05.2017. 10:31
KK Crvena zvezda juniori
KK Crvena zvezda juniori / Izvor: FOTO: kkcrvenazvezda.rs

U sledećem kolu, crveno-beli igraju protiv Pariza.

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su od CSKA 84:80 na startu završnog turnira Evrolige za juniore "Adidas Next generation". Naredni protivnik u petak od 8 časova je ekipa Pariza.

Juniorski tim crveno-belih započeo je završni turnir Evrolige u Istanbulu „Adidas Nect generation" porazom u duelu sa CSKA 80:84 (27:21,18:18,21:23,14:22).

NBA PLEJ-OF: Publika BEŽALA iz Bostona, RAZLOG je neverovatan! (VIDEO+FOTO)

PRVA PROVERA: Srpkinje igrale sa Crnogorkama, evo ko je pobedio (FOTO)

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Stefan Momirov sa 14 poena, Ranko Simović ubacio je 13.

Pred 200 gledalaca u dvorani Ahmet Komert u Istanbulu, crveno-beli su odlično otvorili utakmici nakon nekoliko izjednačenih uvodnih minuta, i predvođeni u tom trenutku raspoloženim Momirovim (7 poena) preuzeli potpunu kontrolu nad utakmicom.

U vrlo raznovrsnoj igri pratili su ga Paunović, Simović i Đorđević, pa su crveno-beli tako u jednom trenutku imali i igromnu prednost od 17 poena u prvom poluvremnu.

CRVENO-BELI U ISTANBULU: Zvezda juri drugu evropsku titulu!

Međutim, pad u igri usledio je od rezultata 41-27, napad je u potpunosti stao, a „armejci" su uhvatili priključak i nakon njihove serije 12-4 na veliki odmor otišlo se prednošću crveno-belih 45:39.

U nastavku utakmice igralo se koš za koš, ekipa Crvene zvezde mts je u jednom trenutku uspela da anulira novu seriju CSKA sa starta drugog poluvremena od 14:6 i povede 66:60, ipak protivnički tim je uspeo brzo ponovo da uhvati priključak i uvede meč u neizvesnu završnicu.

USTANAK: Reprezentativci dižu BUNU protiv Bertomeua (FOTO)

U samom finišu meča u poslednja tri minuta kada se rešavalo pitanje pobednika i „lomio" rezultat, crveno-beli su napravili nekoliko grešaka (izgubljene lopte Momirova, Uskokovića i Simovića). CSKA je stekao 4 poena prednosti 81:77 u samom finišu, Simović je pogodio trojku, međutim poslednja šansa otišla je sa izgubljenom loptom Paunovića, pa su „armejci" na kraju slavili rezultatom 84:80.

Ovim porazom crveno-beli, prošlogodišnji finalisti ovog turnira, nisu izgubili sve šanse da se plasiraju u završnicu, a već u petak u istom terminu od 8 časova (9 po lokalnom) sledi duel sa košarkašima Pariza (bivši INSEP), a nakon toga i duel sa Barselonom.

AMERI OTKRILI: Teo za 30 MILIONA dolazi u slavni NBA klub! Pali su na OVU čarobnu asistenciju (VIDEO)

Zvezda je igrala u sastavu: Lakić 2, Uskoković 10, Živanović, Radaković 8, Bubanja, Momirov 14, Đorđević 12, Simović 13,Tomašević 5, Paunović 11, Stajčić, A. Ilić 4.