18°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

KAKVA DRAMA: Hečer u poslednjoj sekundi doneo veliku pobedu Partizanu u Belgiji! (VIDEO)

10.01.2017. 22:11
Novica Veličković na beogradskom meču sa Šarloa
Novica Veličković na beogradskom meču sa Šarloa / Izvor: MN Press

Uspeh crno-belih na teškom gostovanju.

Košarkaši Partizana nastavili su trijumfalnu seriju (11. pobeda u nizu) u Belgiji protiv Šarloa rezultatom 65:63 (14:20, 16:14, 14:17, 21:12 ) u 12. kolu FIBA Lige šampiona. Oslabljeni crno-beli su se dobro nosili sa domaćinom i u neizvesnoj završnici poenima Vilijema Hečera u poslednjoj sekundi uspeli da slave. Zanimljivo, Hečer je prve poene postigao tek u poslednjim trenucima utakmice (36 sekundi do kraja), posle devet promašaja iz igre za 63:63.  Posle promašaja Liberta crno-beli su imali poslednji napad, a Hečer je sjajnim ulazom i "floterom" poentirao za novi uspeh tima iz Humske koji im gotovo sigurno garantuje plasman u osminu finala.

Šarloa je imao olakšan posao u 12. rundi FIBA Lige šampiona, s obzirom na to da Aleksandar Džikić nije mogao da računa na povređene Branislava Ratkovicu, Vanju Marinkovića i Frenka Robinsona, dok je Đorđe Majstorović bio u protokolu bez minuta provedenog na parketu, ali su crno-beli herojskom borbom stigli do osmog trijumfa u E grupi.

PROBLEM: Tavamba ne može da dođe u Beograd

U takvoj odnosu snaga Partizan je bio ravnopravan rival u prvih 20 minuta,  a u neizvesnoj završnici proradio je do tada očajni Hečer. Prvu deonicu karakterisala je rezultatska klackalica, ali je posle troske Mihajla Andrića Šarloa napravio seriju 7:0 i poveo sa 15:10 u sedmom minutu. Posle trojke Šeperda domaćin je stigao do maksimalnih plus šest (20:14), ali su crno-beli stigli do izjednačenja u drugoj deonici posle četiri vezana poena Vrapca (22:22 u 13. minutu). Šeperd je bio raspoložen u belgijskoj ekipi, ali je snalažljivi Miloš Koprivica održavao Partizan u životu.

POSLE OVOGA BI SE VRATIO U PARTIZAN: Bivši fudbaler crno-belih primio "šamar" od svog kluba (FOTO)

Crno-beli su očajno započeli drugo poluvremene, nisz postigli koš tri minuta i 30 seku ndi, a za to vreme Šarloa se odlepio na 43:30. Kada se činilo da su Beograđani u velikom problemu, gosti su se probudili i serijom 12:0 stigli do vođstva 52:51 početkom poslednje četvrtine posle poena Veličkovića.

Trojka kapitena Partizan donela je crno-belima i plus dva, 58:56 u 37. minutu. Nova torjka Andrića za 61:58 nije bila dovoljna za mirniji san. Istom merom je uzvratio Šeperd u 39. minutu za 61:61, a isti igrač je vratio prednost domaćinu svojim 31. poenom, 63:61 na ulazu u poslednji minut.

Usledila je opisana završnica i zasluženo slavlje tima Aleksandra Džikića.

JASAN I GLASAN: Ovako izgleda PORUKA Leonarda navijačima PARTIZANA (FOTO)

ŠARLOA: Libert 8, Fušek, Labot, Marnegrav, Heris, Godo 4, Bauman 10, Kasero, Šeperd 31, Kemp, Švarc 6, Tumba 4.

PARTIZAN: Vrabac 11, Jovanović, Tanasković, Veličković 11, Majstorović, Birčević, Koprivica 8, Andrić 14, Hečer 4, Pot 2, Karahodžić 6, Luković 9.

Solnok - Stelmet 18.00

TABELA: Bešiktaš 9-2, Ludvigsburg 8-4, Partizan 8-4, AEK 7-5, Sasari 5-6, Stelmet 4-7, Šarlroa 4-7, Solnok 1-10.