КАКВА ДРАМА: Хечер у последњој секунди донео велику победу Партизану у Белгији! (ВИДЕО)

10.01.2017. 22:11
Novica Veličković na beogradskom meču sa Šarloa
Новица Величковић на београдском мечу са Шарлоа / Извор: МН Press

Успех црно-белих на тешком гостовању.

Кошаркаши Партизана наставили су тријумфалну серију (11. победа у низу) у Белгији против Шарлоа резултатом 65:63 (14:20, 16:14, 14:17, 21:12 ) у 12. колу ФИБА Лиге шампиона. Ослабљени црно-бели су се добро носили са домаћином и у неизвесној завршници поенима Вилијема Хечера у последњој секунди успели да славе. Занимљиво, Хечер је прве поене постигао тек у последњим тренуцима утакмице (36 секунди до краја), после девет промашаја из игре за 63:63.  После промашаја Либерта црно-бели су имали последњи напад, а Хечер је сјајним улазом и "флотером" поентирао за нови успех тима из Хумске који им готово сигурно гарантује пласман у осмину финала.

Шарлоа је имао олакшан посао у 12. рунди ФИБА Лиге шампиона, с обзиром на то да Александар Џикић није могао да рачуна на повређене Бранислава Ратковицу, Вању Маринковића и Френка Робинсона, док је Ђорђе Мајсторовић био у протоколу без минута проведеног на паркету, али су црно-бели херојском борбом стигли до осмог тријумфа у Е групи.

ПРОБЛЕМ: Тавамба не може да дође у Београд

У таквој односу снага Партизан је био равноправан ривал у првих 20 минута,  а у неизвесној завршници прорадио је до тада очајни Хечер. Прву деоницу карактерисала је резултатска клацкалица, али је после троске Михајла Андрића Шарлоа направио серију 7:0 и повео са 15:10 у седмом минуту. После тројке Шеперда домаћин је стигао до максималних плус шест (20:14), али су црно-бели стигли до изједначења у другој деоници после четири везана поена Врапца (22:22 у 13. минуту). Шеперд је био расположен у белгијској екипи, али је сналажљиви Милош Копривица одржавао Партизан у животу.

ПОСЛЕ ОВОГА БИ СЕ ВРАТИО У ПАРТИЗАН: Бивши фудбалер црно-белих примио "шамар" од свог клуба (ФОТО)

Црно-бели су очајно започели друго полувремене, нисз постигли кош три минута и 30 секу нди, а за то време Шарлоа се одлепио на 43:30. Када се чинило да су Београђани у великом проблему, гости су се пробудили и серијом 12:0 стигли до вођства 52:51 почетком последње четвртине после поена Величковића.

Тројка капитена Партизан донела је црно-белима и плус два, 58:56 у 37. минуту. Нова торјка Андрића за 61:58 није била довољна за мирнији сан. Истом мером је узвратио Шеперд у 39. минуту за 61:61, а исти играч је вратио предност домаћину својим 31. поеном, 63:61 на улазу у последњи минут.

Уследила је описана завршница и заслужено славље тима Александра Џикића.

ЈАСАН И ГЛАСАН: Овако изгледа ПОРУКА Леонарда навијачима ПАРТИЗАНА (ФОТО)

ШАРЛОА: Либерт 8, Фушек, Лабот, Марнеграв, Херис, Годо 4, Бауман 10, Касеро, Шеперд 31, Кемп, Шварц 6, Тумба 4.

ПАРТИЗАН: Врабац 11, Јовановић, Танасковић, Величковић 11, Мајсторовић, Бирчевић, Копривица 8, Андрић 14, Хечер 4, Пот 2, Карахоџић 6, Луковић 9.

Солнок - Стелмет 18.00

ТАБЕЛА: Бешикташ 9-2, Лудвигсбург 8-4, Партизан 8-4, АЕК 7-5, Сасари 5-6, Стелмет 4-7, Шарлроа 4-7, Солнок 1-10.