KAKVA DRAMA: Mega šokirala Partizan u poslednjem kolu Super lige! (FOTO)

03.06.2017. 19:47
Birca
Birca / Izvor: MN Press

Bio je to meč sa mnogo preokreta i neizvesnosti.

Meč poslednjeg, 14. kola KLS Super lige, Partizan – Mega Leks, posle velike borbe, pripao je gostujućem timu, koji je slavio sa  102:98.

Crno-beli su bolje otvorili meč, već na startu stekli „plus šest“ (8:2 i 10:4), a najveću prednost u prvom periodu postavio je Vrabac (16:7, 4. minut).

REPEŠA PAKUJE KOFERE: Milano ispao u polufinalu i odmah smenjuje trenera (FOTO)

SMEJE MU SE CELA PLANETA: Košarkaša svi ISMEVAJU zbog neviđenog poteza (VIDEO)

Raspoloženi za igru u tim trenucima bili su Ratkovica i Marinković, ali ubrzo se u suprotnom taboru razigrao Mušidi, koji je doveo svoj tim do izjednačenja 18:18 trojkom u 19. minutu, da bi gosti u finišu prve četvrtine napravili preokret (21:23, Simeunović).

U drugoj deonici Mega Leks je nastavila seriju i stigla do 9:0, odnosno 21:28 u 12. minutu, što je prekinuo Koprivica pogotkom za 23:28. Zaigrali su potom crno-beli angažovanije i poenima Pota i Andrića uspostavili ravnotežu (30:30, 14. minut), a posle toga je viđena rezultatska klackalica i ponovo egal igra, sve do 20. minuta, kada je Mega ponovo povela, pa se na veliki odmor otišlo kod rezultata 42:45.

VLADAĆE JOŠ DUGO: Fenerbahče potpisao najveći ugovor u istoriji evropske košarke (FOTO)

Početkom nastavka gosti su imali četiri, pet poena viška, ali se tim iz Humske primakao na 56:57 u 25. minutu (Birčević) i ponovo se na terenu odvijala neizvesna borba. Posle 60:60 u 26. minutu, ponovo je Mega povela, pa je Partizan preokrenuo na 65:62, ali Samardžiski i Jaramaz su ponovo doveli svoj tim u vođstvo 65:67 (28. minut), da bi na kraju trećeg kvartala na semaforu stajalo 69:72. Nastavio je Mušidi sa efikasnom igrom i u četvrtoj deonici, a kod crno-belih proradio je Hečer, ali gosti su i dalje održavali neznatno vođstvo, koje je sjajni Jaramaz povećao trojkom, na šta je Lešić dodao dva poena (76:83, 35.minut).

Ponovo je Partizan odgovorio preko Hečera i u 36. minutu se ušlo u pravu dramu (83:84), a zatim je isti igrač postigao i treću trojku u tom periodu, na šta je Mušidi odgovorio istom merom (86:86).

I po već viđenom scenariju, Mega odmiče na „plus pet“ (86:91, 38. minut, Jaramaz sa linije slobodnog bacanja). I možda bi ta razlika u korist gostiju ostala da Hečer nije postigao i četvrtu trojku za novi preokret – 94:93! Zatim je poentirao Birčević, ali odmah je spremno uzvratio izvanredni Mušidi (96:98).

U poslednjim sekundama uzbudljivog susreta više nerava su imali igrači Mega Leksa, a pobedu je overio Jaramaz sa linije penala.

PARTIZAN – MEGA LEKS  98:102  (21:23, 21:22,  27:27, 29:30 )

DVORANA: Aleksandar Nikolić

GLEDALACA: 800

SUDIJE: Nešković, Maričić, Ninković

PARTIZAN: Ratkovica 11, Vrabac 2, Jovanović, Marinković 16, Tanasković 3, Veličković, Majstorović 4, Birčević 20, Koprivica 10, Andrić 3, Hečer 20, Pot 9.

MEGA LEKS: Mušidi 24, Rebić 10, Lešić 13, Jaramaz 22, Spasojević 6, Musić, Kaba 13, Simeunović 4, Tejić, Novak 2, Kapetanović, Samardžiski 8.

KLS SUPER LIGA, 14. KOLO:

Partizan – Mega Leks 98:102

Borac – FMP (19)

Dinamik – Crvena zvezda (20)

Spartak – Vršac  (5. juna u 19)

TABELA: Crvena zvezda 12-1, Partizan 12-2, Mega Leks 9-5, FMP 8-5, Dinamik 5-8, Borac 4-9, Vršac 2-11, Spartak 1-12.