КАКВА ДРАМА: Мега шокирала Партизан у последњем колу Супер лиге! (ФОТО)

03.06.2017. 19:47
Birca
Бирца / Извор: МН Press

Био је то меч са много преокрета и неизвесности.

Меч последњег, 14. кола КЛС Супер лиге, Партизан – Мега Лекс, после велике борбе, припао је гостујућем тиму, који је славио са  102:98.

Црно-бели су боље отворили меч, већ на старту стекли „плус шест“ (8:2 и 10:4), а највећу предност у првом периоду поставио је Врабац (16:7, 4. минут).

РЕПЕША ПАКУЈЕ КОФЕРЕ: Милано испао у полуфиналу и одмах смењује тренера (ФОТО)

СМЕЈЕ МУ СЕ ЦЕЛА ПЛАНЕТА: Кошаркаша сви ИСМЕВАЈУ због невиђеног потеза (ВИДЕО)

Расположени за игру у тим тренуцима били су Ратковица и Маринковић, али убрзо се у супротном табору разиграо Мушиди, који је довео свој тим до изједначења 18:18 тројком у 19. минуту, да би гости у финишу прве четвртине направили преокрет (21:23, Симеуновић).

У другој деоници Мега Лекс је наставила серију и стигла до 9:0, односно 21:28 у 12. минуту, што је прекинуо Копривица поготком за 23:28. Заиграли су потом црно-бели ангажованије и поенима Пота и Андрића успоставили равнотежу (30:30, 14. минут), а после тога је виђена резултатска клацкалица и поново егал игра, све до 20. минута, када је Мега поново повела, па се на велики одмор отишло код резултата 42:45.

ВЛАДАЋЕ ЈОШ ДУГО: Фенербахче потписао највећи уговор у историји европске кошарке (ФОТО)

Почетком наставка гости су имали четири, пет поена вишка, али се тим из Хумске примакао на 56:57 у 25. минуту (Бирчевић) и поново се на терену одвијала неизвесна борба. После 60:60 у 26. минуту, поново је Мега повела, па је Партизан преокренуо на 65:62, али Самарџиски и Јарамаз су поново довели свој тим у вођство 65:67 (28. минут), да би на крају трећег квартала на семафору стајало 69:72. Наставио је Мушиди са ефикасном игром и у четвртој деоници, а код црно-белих прорадио је Хечер, али гости су и даље одржавали незнатно вођство, које је сјајни Јарамаз повећао тројком, на шта је Лешић додао два поена (76:83, 35.минут).

Поново је Партизан одговорио преко Хечера и у 36. минуту се ушло у праву драму (83:84), а затим је исти играч постигао и трећу тројку у том периоду, на шта је Мушиди одговорио истом мером (86:86).

И по већ виђеном сценарију, Мега одмиче на „плус пет“ (86:91, 38. минут, Јарамаз са линије слободног бацања). И можда би та разлика у корист гостију остала да Хечер није постигао и четврту тројку за нови преокрет – 94:93! Затим је поентирао Бирчевић, али одмах је спремно узвратио изванредни Мушиди (96:98).

У последњим секундама узбудљивог сусрета више нерава су имали играчи Мега Лекса, а победу је оверио Јарамаз са линије пенала.

ПАРТИЗАН – МЕГА ЛЕКС  98:102  (21:23, 21:22,  27:27, 29:30 )

ДВОРАНА: Александар Николић

ГЛЕДАЛАЦА: 800

СУДИЈЕ: Нешковић, Маричић, Нинковић

ПАРТИЗАН: Ратковица 11, Врабац 2, Јовановић, Маринковић 16, Танасковић 3, Величковић, Мајсторовић 4, Бирчевић 20, Копривица 10, Андрић 3, Хечер 20, Пот 9.

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 24, Ребић 10, Лешић 13, Јарамаз 22, Спасојевић 6, Мусић, Каба 13, Симеуновић 4, Тејић, Новак 2, Капетановић, Самарџиски 8.

КЛС СУПЕР ЛИГА, 14. КОЛО:

Партизан – Мега Лекс 98:102

Борац – ФМП (19)

Динамик – Црвена звезда (20)

Спартак – Вршац  (5. јуна у 19)

ТАБЕЛА: Црвена звезда 12-1, Партизан 12-2, Мега Лекс 9-5, ФМП 8-5, Динамик 5-8, Борац 4-9, Вршац 2-11, Спартак 1-12.