VIŠE OD POBEDE: Topić debitovao u rutinskom slavlju Zvezde protiv Krke

28.03.2022. 17:22
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli stigli do 20. trijumfa.

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su laku pobedu u 24. kolu ABA lige pošto su u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' savladali ekipu Krke sa 76:56 (18:15, 27:9, 19:14, 12:18).

NIJE MOGAO DA IM PROMAKNE: Musa posle sezone iz snova odlazi u Real Madrid

NBA: Luka se igrao sa Džezerima, Lejkersima malo i plus 23 (VIDEO)

RUTINSKI: Budućnost ubedljiva protiv Cibone

Crveno-beli su dobro počeli meč i poveli 5:0, da bi Krka ipak tokom prve četvrtine uspevala da održi korak sa domaćinom, pa je stoga Zvzeda imala samo tri poena prednosti na kraju prve deonice 18:15. Međutim, ka očekivanom ishodu Crvena zvezda je stigla u drugoj četvrtini. Odbrana crveno-belih je mnogo bolje izgledala, a u napadu je sve išlo tečnije pa je prednost počela da raste. Ivanović je doneo prvu dvocifrenu prednost 25:15 u 15. minutu, da bi zatim debitvoao u crveno-belom dresu i Nikola Topić, sin Zvezdine legende Milenka Topića koji je ubrzo upisao i prve poene u senirskom timu i postao najmlađi strelac crveno-belih u istoriji ABA lige, a domaćin je na poluvremenu vodio 45:24.

U nastavku je Zvezda odrađivala posao. Dejan Radonjić je svim igračima pružio šansu, iskoristivši priliku da odmori nosioce igre, a u poslednju deonicu su crveno-beli ušli sa vođstvom 64:38. Iako su navijači možda i očekivali 30 poena prednosti, Zvezda nije mnogo pritiskala u poslednjih 10 minuta i rutinski je ostvarila 20. pobedu u regionalnom takmičenju.

CRVENA ZVEZDA - KRKA 76:56 (18:15, 27:9, 19:14, 12:18)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Hordov, Dragojević, Galić.

GLEDALACA: 1.128.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 8, Volters 9, Davidovac 2, Mitrović 7, Kalinić 6, Dobrić 7, Simonović 6, Ivanović 8, Marković 2, Vajt 8, Kuzmić 9, Topić 4.

KRKA: Stergar 3, Stipčević 17, Špan, Stavrov 5, Kosi, Stipaničev 3, Škedelj 7, L. Lapornik 5, M. Lapornik 5, Macura 6, Tomas 5.

Košarkaši Crvene zvezda danas od 18 časova dočekuju u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' fenjeraša Krku u utakmici 24. kola ABA lige.

Crveno-beli su trenutno na drugom mestu u regionalnom takmičenju, ali sa dve utakmice manje u odnosu na Partizan koji je trenutno vodeći. Na drugoj strani, Krka je u vrlo teškoj situaciji na poslednjem mestu tabele sa samo četiri pobede i minimalnim šansama da ostane u ABA ligi.

U prvom meču ova dva kluba u decembru viđeno je mnogo uzbuđenja, a Krka je u Novom Mestu prokockala čak 18 poena prednosti u poslednjoj četvrtini da bi na kraju tim Dejana Radonjića trijumfovao sa 71:70.

40. minut
Kraj meča, Crvena zvezda je savladala Krku sa 76:56.
37. minut
Sve je rešeno u dvorani ''Aleksandar Nikolić'', Zvezda vodi 76:50.
35. minut
Vajt postiže poene za 73:48.
33. minut
Zvezda održava vođstvo, Tomas pogađa trojku i smanjuje na 67:44.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće deonice, Zvezda vodi 64:38.
27. minut
Rutinski Zvezda održava prednost 55:32.
22. minut
Lazarević pogađa, potom i Kalinić postiže trojku, a Zvezda povećava prednost na 52:45.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Zvzeda vodi 45:24.
17. minut
Prve poene u seniorskoj konkurenciji postigao je Nikola Topić, Zvezda vodi 33:18.
15. minut
Poenima Ivanovića Zvezda stiže prvi put do dvocifrene prednosti 28:18.
12. minut
Mitrović zakucava, Zvezda vodi 22:15.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Zvezda vodi 18:15.
8. minut
Stipčević postiže trojku, Krka smanjuje na 13:10.
6. minut
Zvezda je trojkom Voltersa stigla do vođstva 11:6, a Damjanović traži tajm-aut.
5. minut
Zvezda je tri minuta bila bez poena, prekinuo je to Lazarević i crveno-beli ponovo vode 7:6.