ВИШЕ ОД ПОБЕДЕ: Топић дебитовао у рутинском слављу Звезде против Крке

28.03.2022. 17:22
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели стигли до 20. тријумфа.

Кошаркаши Црвене звезде остварили су лаку победу у 24. колу АБА лиге пошто су у дворани ''Александар Николић'' савладали екипу Крке са 76:56 (18:15, 27:9, 19:14, 12:18).

НИЈЕ МОГАО ДА ИМ ПРОМАКНЕ: Муса после сезоне из снова одлази у Реал Мадрид

НБА: Лука се играо са Џезерима, Лејкерсима мало и плус 23 (ВИДЕО)

РУТИНСКИ: Будућност убедљива против Цибоне

Црвено-бели су добро почели меч и повели 5:0, да би Крка ипак током прве четвртине успевала да одржи корак са домаћином, па је стога Звзеда имала само три поена предности на крају прве деонице 18:15. Међутим, ка очекиваном исходу Црвена звезда је стигла у другој четвртини. Одбрана црвено-белих је много боље изгледала, а у нападу је све ишло течније па је предност почела да расте. Ивановић је донео прву двоцифрену предност 25:15 у 15. минуту, да би затим дебитвоао у црвено-белом дресу и Никола Топић, син Звездине легенде Миленка Топића који је убрзо уписао и прве поене у сенирском тиму и постао најмлађи стрелац црвено-белих у историји АБА лиге, а домаћин је на полувремену водио 45:24.

У наставку је Звезда одрађивала посао. Дејан Радоњић је свим играчима пружио шансу, искористивши прилику да одмори носиоце игре, а у последњу деоницу су црвено-бели ушли са вођством 64:38. Иако су навијачи можда и очекивали 30 поена предности, Звезда није много притискала у последњих 10 минута и рутински је остварила 20. победу у регионалном такмичењу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - КРКА 76:56 (18:15, 27:9, 19:14, 12:18)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Хордов, Драгојевић, Галић.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.128.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић 8, Волтерс 9, Давидовац 2, Митровић 7, Калинић 6, Добрић 7, Симоновић 6, Ивановић 8, Марковић 2, Вајт 8, Кузмић 9, Топић 4.

КРКА: Стергар 3, Стипчевић 17, Шпан, Ставров 5, Коси, Стипаничев 3, Шкедељ 7, Л. Лапорник 5, М. Лапорник 5, Мацура 6, Томас 5.

Кошаркаши Црвене звезда данас од 18 часова дочекују у дворани ''Александар Николић'' фењераша Крку у утакмици 24. кола АБА лиге.

Црвено-бели су тренутно на другом месту у регионалном такмичењу, али са две утакмице мање у односу на Партизан који је тренутно водећи. На другој страни, Крка је у врло тешкој ситуацији на последњем месту табеле са само четири победе и минималним шансама да остане у АБА лиги.

У првом мечу ова два клуба у децембру виђено је много узбуђења, а Крка је у Новом Месту прокоцкала чак 18 поена предности у последњој четвртини да би на крају тим Дејана Радоњића тријумфовао са 71:70.

40. минут
Крај меча, Црвена звезда је савладала Крку са 76:56.
37. минут
Све је решено у дворани ''Александар Николић'', Звезда води 76:50.
35. минут
Вајт постиже поене за 73:48.
33. минут
Звезда одржава вођство, Томас погађа тројку и смањује на 67:44.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће деонице, Звезда води 64:38.
27. минут
Рутински Звезда одржава предност 55:32.
22. минут
Лазаревић погађа, потом и Калинић постиже тројку, а Звезда повећава предност на 52:45.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Звзеда води 45:24.
17. минут
Прве поене у сениорској конкуренцији постигао је Никола Топић, Звезда води 33:18.
15. минут
Поенима Ивановића Звезда стиже први пут до двоцифрене предности 28:18.
12. минут
Митровић закуцава, Звезда води 22:15.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Звезда води 18:15.
8. минут
Стипчевић постиже тројку, Крка смањује на 13:10.
6. минут
Звезда је тројком Волтерса стигла до вођства 11:6, а Дамјановић тражи тајм-аут.
5. минут
Звезда је три минута била без поена, прекинуо је то Лазаревић и црвено-бели поново воде 7:6.