Utorak 19. mar 2024.

POBEDA PO RADONJIĆEVOM UKUSU: Granitna odbrana i rafalna paljba! Crvena zvezda demolirala Krku

Demonstracija sile.

Crvena zvezda savladala je Krku na gostovanju u Novom Mestu rezultatom 98:57 (24:9, 31:13, 20:19, 23:16). Pitanje pobednika u zaostaloj utakmici 18. kola ABA lige praktično je bilo rešeno na njenom samom početku, a novim trijumfom klub sa Malog Kalemegdana je napravio ogroman korak ka prvom mestu pred regularnog dela takmičenja na Jadranu.

PROMOVISAN: Dragan Bajić preuzeo reprezentaciju Severne Makedonije (FOTO)

U MORU LOŠIH VESTI: Jedna ipak VESELI Igora Kokoškova (FOTO)

ABA 2 LIGA: Mladost na korak od polufinala (VIDEO)

Veoma bitna utakmica za obe ekipe u dvorani Leon Štukelj bila je arhivirana u krajem prvog poluvremena. Crveno-beli su sjajno ofanzivom ugasili nadu domaćinu i pred drugu deonicu imali prednost od 24:9. Istim ritmom srpski predstavnik nastavio je i u nastavku. Sjajna timska igra krunisana je mnoštvom ubačenih koševa iz izgrađenih situacija. Krka je bila u nokdaunu, na semaforu posle 20 minuta pisalo je 55:22 u korist kluba sa Malog Kalemegdana.

Da su se igrači domaćih pitali, drugo poluvreme je moglo komotno da se ne odigra. Međutim, formalnost je morala da bude odrađena, a Zvezda je nastavila da zatrpava koš i u nastavku susreta. Na kraju, pobeda od čak 41 razlike - 98:57.

Pobeda u Sloveniji je bila po Radonjićevom ukusu, obeležili su je granitna odbrana i "rafalna paljba" kompletnog tima, koji je novim trijumfom blizu potvrđevanja prvog mesta pred početak plej-ofa u ABA ligi.

Crveno-beli su na učinku od 21 pobede i 3 poraza uz dve utakmice manje od Budućnosti.

Krki ostaje nada za opstanak, ali ovakvom igrom, doći do cilja neće biti lako.

Najefikasniji u sastavu iz Beograda bio je Marko Simonović sa 15 poena, Duop Rit je dodao 13, a Ognjen Dobrić je ubacio 10.

U sastavu koji sa klupe predvodi Dalibor Damjanović istakli su se Rok Stipčević i Adin Vrabac sa po 10 poena.

ABA LIGA, 18. kolo

Krka - Crvena zvezda 57:98 (9:24, 13:31, 19:20, 16:23)

DVORANA: Leon Štukelj

SUDIJE: Ilija Belošević, Milivoje Jovčić, Tomislav Vovk

Krka: Medved, Stregar, Kamfor, Stipčević 10, Vrabac 10, Barič 6, Kosi 6, Škifić 7, Škedelj 5, Lapornik 8, Rebec, Vučetić 5. Trener: Dalibor Damjanović.

Crvena zvezda: Hol 7 (6as), Volden 9, Lojd 8, Uskoković 11, Davidovac 6, Lazić 5, Rit 13, Radanov 1, Dobrić 10, Simonović 15 (5sk, 5as), Kuzmić 8, Noko 5. Trener: Dejan Radonjić

KRAJ UTAKMICE!
Krka - Crvena zvezda 57:98.
37. minut
Odlična rampa Rita uprkos velikom vođstvu. Odbrana crveno-belih sjajno funkcioniše - 89:53.

34. minuta
Da se igrači Krke pitaju, meč bi mogao odmah da se završi - 89:46.

IV Četvrtina

30. minut
Crveno-beli pred početak poslednje deonice imaju prednost od 75:41.

27. minut
Dobrić je ubacio jedno slobodno bacanje - 72:41.

25. minut
Hol pogađa za dva - Krka traži tajm-aut - 67:34.

22. minut
Primili su gosti brza 4 poena, ali odgovor je brzo stigao preko Voldena - 26:59.