"PARNI VALJAK" PREGAZIO BAJERN: Lesor i Panter doveli Partizan na korak od TOP 8 Evrolige!

09.02.2023. 21:21
Kevin Panter
Kevin Panter / Izvor: Profimedia

Sjajna igra crno-belih...

Košarkaši beogradskog Partizana su u meču 24. kola Evrolige, u Minhenu savladali domaćina Bajern, rezultatom 71:82 (19:19, 14:20, 12:21, 26:22). Ovom pobedom su se izabranici Željka Obradovića domogli sedmog mesta na tabeli, koje vodi u narednu rundu takmičenj - TOP 8.

PRESEDAN U EVROLIGI: Zvezdina pobeda bi POGURALA Partizan u TOP 8!

BRAVO DEVOJKE: Košarkašice Srbije razbile Hrvatsku i plasirale se na Evropsko prvenstvo

ZAKUCAVAO JE SOPSTVENOM TIMU - SADA STIŽE KOD JOKIĆA: Brajant je novi član Denver Nagetsa!

Evroliga, 24. kolo

BAJERN MINHEN - PARTIZAN 71:82 (19:19, 14:20, 12:21, 26:22)

Hala: Audi Dome - Minhen

Sudije: Matej Boltauzer, Mehdi Difala, Alberto Baena

Bajern: Nik Vajler Beb 10, Di Džej Sili 11, Nils Gifaj, Augustin Rubit 7, Fredi Gilspi 6, Bonga 9, Kori Volden 8, Ognjen Jaramaz 4, Vimberg 7, Gifi 5, Obast 2

Partizan: Jam Madar 4, Kevin Panter 19, Džejms Naneli 15, Zek Ledej 2, Matijas Lesor 16, Dante Eksum 11, Alen Smailagić 2, Danilo Anđušić 7, Aleksa Avramović 4, Uroš Trifunović 2, Tristan Vukčević

Crno-beli su gotovo savršeno odigrali prvih pet minuta meča, u petorci Madar, Panter, Naneli, Ledej i Lesor.

Poveli su tada sa 13:5, pri čemu su se sva petorica igrača upisala u strelce, uz odličnu energiju u odbrani.

Ali, posle TV tajm-auta, slika na terenu se promenila, tim Željka Obradovića je počeo da gubi lopte u napadu, čak tri u nizu i Bajern je brzo uhvatio priključak. Napravili su Bavarci seriju, kojoj se priključio i Ognjen Jaramaz.

Poenima Voldena poravnat je rezultat, što je igru uvelo u egal, te se u nastavku igralo dosta koncentrisanije na obe strane. Poen za poenom.

Prva četvrtina je završena nerešenim rezultatom 19:19, a početkom druhe su domaći poveli sa 26:23, poenima Ognjena Jaramaza.

Da meč ne ode na stranu domaćina, pobrinuo se Kevin Panter koji je prekinuo napadačku krizu Partizana i vratio je prednost na stranu crno-belih.

Početak drugog poluvremena podsetio je na prvih pet minuta prvog dela igre. Ponovo je Partizan bio čvrst u odbrani, kreativan u napadu i crno-beli su posle dva minuta igre u nastavku stigli do dvocifrene prednosti - 45:35, kada je Naneli upisao svoje nove poene.

Tajm-aut koji je zatražio Andrea Trinkijeri bio je delotvoran za njegovu ekipu koja je zaigrala čvršće u odbrani, stao je Partizanov napad na nekoliko minuta i prednost crno-belih je smanjena na 45:39.

Na sredini treće deonice Dante Egzum je sa linije penala prekinuo mini-seriju Bajerna koji je takođe sve teže dolazio do koša. A onda, trojka Nanelija, pa novi poeni Egzuma i Partizan je stigao do najubedljivije prednosti od početka meča - 52:39.

Ni tu se crno-beli nisu zaustavili, nove poene doneo im je Lesor za 54:39 i Trinkijeri je bio prinuđen na novi tajm-aut.

Lesorova dominacija u skoku došla je do izražaja i u samom finišu treće četvrtine, pa je Partizan posle njegovih novih poena uvećao razliku na 58:40.

Zahvaljujući Obstu, Bajern je do kraja trećeg kvartala prišao na 60:45.

Poslednju četvrtinu otvorio je Anđušić svojim ''flouterom'', a posle dva i po minuta igre ponovo pogađa iz slične pozicije i Partizan je prvi put stigao i do ''plus 20'' - 67:47.

Izgledalo je u tim trenucima da je Partizan prelomio meč u svoju korist, ali Bajern pravi seriju 7:0, prilazi na 67:54, na šta je trojkom uzvratio Egzum, zatim poeni Avramovića i nalet domaćina je neutralisan.

Do kraja rutinska igra Partizana koji je ''overio'' trijumf, a najefikasniji na kraju u ekipi crno-belih bili su Panter sa 19, Lesor sa 16 poena i sedam skokova, Naneli sa 15 i Egzum sa 11 poena.

Kod domaćih, Sili 11, Vajler-Beb 10, Bonga 9 poena, a naš Ognjen Jaramaz je meč završio sa četiri poena, po jednim skokom i asistencijom.

Tim Željka Obradovića sada ima skor 13-11 kojim se učvrstio na sedmom mestu na tabeli, a donekle je crno-belima pomogla i Crvena zvezda koja je večeras u Tel Avivu savladala Makabi sa 89:86, pa sada ''Ponos Izraela'' ima pobedu manje od Partizana.