"ПАРНИ ВАЉАК" ПРЕГАЗИО БАЈЕРН: Лесор и Пантер довели Партизан на корак од ТОП 8 Евролиге!

09.02.2023. 21:21
Kevin Panter
Кевин Пантер / Извор: Профимедиа

Сјајна игра црно-белих...

Кошаркаши београдског Партизана су у мечу 24. кола Евролиге, у Минхену савладали домаћина Бајерн, резултатом 71:82 (19:19, 14:20, 12:21, 26:22). Овом победом су се изабраници Жељка Обрадовића домогли седмог места на табели, које води у наредну рунду такмичењ - ТОП 8.

ПРЕСЕДАН У ЕВРОЛИГИ: Звездина победа би ПОГУРАЛА Партизан у ТОП 8!

БРАВО ДЕВОЈКЕ: Кошаркашице Србије разбиле Хрватску и пласирале се на Европско првенство

ЗАКУЦАВАО ЈЕ СОПСТВЕНОМ ТИМУ - САДА СТИЖЕ КОД ЈОКИЋА: Брајант је нови члан Денвер Нагетса!

Евролига, 24. коло

БАЈЕРН МИНХЕН - ПАРТИЗАН 71:82 (19:19, 14:20, 12:21, 26:22)

Хала: Ауди Доме - Минхен

Судије: Матеј Болтаузер, Мехди Дифала, Алберто Баена

Бајерн: Ник Вајлер Беб 10, Ди Џеј Сили 11, Нилс Гифај, Аугустин Рубит 7, Фреди Гилспи 6, Бонга 9, Кори Волден 8, Огњен Јарамаз 4, Вимберг 7, Гифи 5, Обаст 2

Партизан: Јам Мадар 4, Кевин Пантер 19, Џејмс Нанели 15, Зек Ледеј 2, Матијас Лесор 16, Данте Ексум 11, Ален Смаилагић 2, Данило Анђушић 7, Алекса Аврамовић 4, Урош Трифуновић 2, Тристан Вукчевић

Црно-бели су готово савршено одиграли првих пет минута меча, у петорци Мадар, Пантер, Нанели, Ледеј и Лесор.

Повели су тада са 13:5, при чему су се сва петорица играча уписала у стрелце, уз одличну енергију у одбрани.

Али, после ТВ тајм-аута, слика на терену се променила, тим Жељка Обрадовића је почео да губи лопте у нападу, чак три у низу и Бајерн је брзо ухватио прикључак. Направили су Баварци серију, којој се прикључио и Огњен Јарамаз.

Поенима Волдена поравнат је резултат, што је игру увело у егал, те се у наставку играло доста концентрисаније на обе стране. Поен за поеном.

Прва четвртина је завршена нерешеним резултатом 19:19, а почетком друхе су домаћи повели са 26:23, поенима Огњена Јарамаза.

Да меч не оде на страну домаћина, побринуо се Кевин Пантер који је прекинуо нападачку кризу Партизана и вратио је предност на страну црно-белих.

Почетак другог полувремена подсетио је на првих пет минута првог дела игре. Поново је Партизан био чврст у одбрани, креативан у нападу и црно-бели су после два минута игре у наставку стигли до двоцифрене предности - 45:35, када је Нанели уписао своје нове поене.

Тајм-аут који је затражио Андреа Тринкијери био је делотворан за његову екипу која је заиграла чвршће у одбрани, стао је Партизанов напад на неколико минута и предност црно-белих је смањена на 45:39.

На средини треће деонице Данте Егзум је са линије пенала прекинуо мини-серију Бајерна који је такође све теже долазио до коша. А онда, тројка Нанелија, па нови поени Егзума и Партизан је стигао до најубедљивије предности од почетка меча - 52:39.

Ни ту се црно-бели нису зауставили, нове поене донео им је Лесор за 54:39 и Тринкијери је био принуђен на нови тајм-аут.

Лесорова доминација у скоку дошла је до изражаја и у самом финишу треће четвртине, па је Партизан после његових нових поена увећао разлику на 58:40.

Захваљујући Обсту, Бајерн је до краја трећег квартала пришао на 60:45.

Последњу четвртину отворио је Анђушић својим ''флоутером'', а после два и по минута игре поново погађа из сличне позиције и Партизан је први пут стигао и до ''плус 20'' - 67:47.

Изгледало је у тим тренуцима да је Партизан преломио меч у своју корист, али Бајерн прави серију 7:0, прилази на 67:54, на шта је тројком узвратио Егзум, затим поени Аврамовића и налет домаћина је неутралисан.

До краја рутинска игра Партизана који је ''оверио'' тријумф, а најефикаснији на крају у екипи црно-белих били су Пантер са 19, Лесор са 16 поена и седам скокова, Нанели са 15 и Егзум са 11 поена.

Код домаћих, Сили 11, Вајлер-Беб 10, Бонга 9 поена, а наш Огњен Јарамаз је меч завршио са четири поена, по једним скоком и асистенцијом.

Тим Жељка Обрадовића сада има скор 13-11 којим се учврстио на седмом месту на табели, а донекле је црно-белима помогла и Црвена звезда која је вечерас у Тел Авиву савладала Макаби са 89:86, па сада ''Понос Израела'' има победу мање од Партизана.