KLS: Lider naneo Metalcu drugi poraz u Valjevu

Srbija Danas/KLS
Metalac - Vršac
Metalac - Vršac / Izvor: Foto: Sreten Pantelić

Mečevi 20. kola.

Кošarkaši Metalca upisali su drugi ovosezonski poraz na svom parketu pošto su u susretu 20. kola Košarkaške lige Srbije izgubili od Vršca rezultatom 96:89. Nakon dobrog početka duela za domaćina pad koji je usledio u drugoj četvrtini odredio je dalji tok susreta. Puleni Lazara Spasića stigli su do preokreta, što im je u nastavku dalo samopouzdanje za zasluženu pobedu.

AMERIKANAC DEBITUJE U ABA LIGI NA MEČU BUDUĆNOST - ZVEZDA: Srećan sam što sam sada ovdeAlerik Frimen

GREŠKA JE BIO SILAZAK SA PODIJUMA: Ali ako se vratimo na 1995. godinu...Aco Petrović i silazak Hrvata sa postolja 1995. godine

GREŠKA JE BIO SILAZAK SA PODIJUMA: Ali ako se vratimo na 1995. godinu...

MOŽE LI DRŽAVA DA POMOGNE PARTIZANU? Obradovićeve muke bi tada bile smanjeneŽeljko Obradović, KK Partizan

MOŽE LI DRŽAVA DA POMOGNE PARTIZANU? Obradovićeve muke bi tada bile smanjene

Iako je domaćin bolje počeo meč na krilima raspoloženih Bajića i Jankovića, većim delom prvog poluvremena bio u prednosti na velikom odmoru "plus dva" je bilo na strani Vrščana. Niko to nije očekivao kada je Lešić bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja za 37:25, međutim veliki pad iskoristili su Jovanović, Simić i Filips. Pogotka „četvorke“ Vrščana uz zvuk sirene krunisala je seriju 18:4 što možda i najbolje oslikava pad u igri Valjevaca u finišu kvartala.

Finiš prvog poluvremena dao je krila gostima koji su posle ukradene lopte i poena Filipsa ubrzo stigli i do dvocifrene prednosti, 58:48. Odbrana Valjevaca nije izgledala najbolje u ovom periodu igre, što je protivnik vešto koristio i održavao visoku prednost.

Baš kao i protivnik nešto ranije, Vrščani su brzo ispustili prednost. Grubor i Daj najavili su neizvesnu završnicu, gde se do samog finiša vodila ravnpopravna borba. Ipak, poenima Filipsa i Simića Vrščani su u poslednjim minuta stigli do ključne razlike, koju su odbranom uspeli da sačuvaju.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Filips sa 24 i Simić koji je susret okončao sa 20 koševa i deset asistencija. Na drugoj strani Miloš Grubor sa susret okončao sa 23 poena.