KLS: Spartak pobedio Novi Pazar, Čačani bolji od OKK Beograda

04.03.2024. 12:21
KLS
KLS / Izvor: FOTO: KLS

Vojvodina čuva lidersku poziciju.

Košarkaši Spartaka su mnogo boljom igrom u drugoj i trećoj četvrtini pobedili Novi Pazar rezultatom 88:72 u 23. kolu Košarkaške lige Srbije (KLS). Na ovaj način Subotičani su zadržali korak sa vodećom Vojvodinom, a istovremeno značajno otežali Pazarcima borbu za opstanak.

MESINA POTVRDIO: Armani DESETKOVAN pred Partizan! Mirotić neizvestanEtore Mesina

MESINA POTVRDIO: Armani DESETKOVAN pred Partizan! Mirotić neizvestan

NURKIĆ ISPISAO ISTORIJU FINIKSA: Micić procvetao u Šarlotu!Jusuf Nurkić

NURKIĆ ISPISAO ISTORIJU FINIKSA: Micić procvetao u Šarlotu!

BOSTON DEMOLIRAO VORIORSE: Stef Kari meč završio sa ČETIRI POENA (VIDEO)Stef Kari

BOSTON DEMOLIRAO VORIORSE: Stef Kari meč završio sa ČETIRI POENA (VIDEO)

Filip Barna je sa 22 poena predvodio strelce u ekipi Spartaka, pratili su ga Lazić i Cerovina sa po 13 poena. Grin sa 22 poena i Gutalj sa 17 bili su najefikasniji u ekipi Novog Pazara.

Čačak 94 pružio je još jednu odličnu partiju i upisao 12. pobedu ove sezone. Čačani su kao gosti savladali OKK Beograd sa 101:88, a slavili su pre svega zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj deonici. Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Stefan Lakić sa 23 poena, dok se u redovima domaćih istakao Mihailo Petrović sa takođe 23 poena.

U malom vojvođanskom derbiju košarkaši Vojvodine su u praktično već u drugoj četvrtini slomili otpor Džokera i stigli do rutinske pobede – 96:92. Iako na kraju razlika nije bila tako ubedljiva, činjenica je da je novosadski tim pred poslednja dva minuta imao 10 razlike, kao i da je Nemanja Kapetanović trojkom u samom finišu krunisao dobru igru gostiju u poslednjem periodu, ali nije značajno uticao na konačni ishod. Novosađane je ka novom trijumfu vodio Stefan Savić sa 18 poena, a Vasilije Vučetić postigao je 14 poena. Sa druge strane, Džerel Dejvis je sa 28 poena i šest asistencija bio najraspoloženiji među Somborcima, dok je Klivlend Simons ubacio 25 poena, a imao je 20 skokova.

Zlatibor je u Valjevu odigrao napadački savršenu prvu četvrtinu, ubacio 31 poen i najavio pobedu. Iako su domaći uspeli da se vrate, Čajetinci su svaki njihov nalet uspeli na vreme da odbiju i zabeleže važan trijumf rezultatom 90:83. Pobedi su najviše doprineli Brano Đukanović sa 24 poena, kao i Jan Rebec i Miloš Glišić koji su zabeležili po 16 poena. Metjus Daje sa 22 poena i Sava Lešić sa 21 bili su najbolji u timu iz Valjeva.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Zdravlje Leskovac – SDP Radnički 78:82, Dinamik – Sloga 96:76, Vršac – Tamiš 99:76, u ponedeljak igraju Mladost i Sloboda.

Na tabeli vodi Vojvodina sa skorom 19-4, sledi Spartak sa 18-3, a Vršac i Zlatibor su poravnati sa 17-6