КЛС: Спартак победио Нови Пазар, Чачани бољи од OKK Београда

04.03.2024. 12:21
KLS
КЛС / Извор: ФОТО: КЛС

Војводина чува лидерску позицију.

Кошаркаши Спартака су много бољом игром у другој и трећој четвртини победили Нови Пазар резултатом 88:72 у 23. колу Кошаркашке лиге Србије (КЛС). На овај начин Суботичани су задржали корак са водећом Војводином, а истовремено значајно отежали Пазарцима борбу за опстанак.

МЕСИНА ПОТВРДИО: Армани ДЕСЕТКОВАН пред Партизан! Миротић неизвестанEtore Mesina

МЕСИНА ПОТВРДИО: Армани ДЕСЕТКОВАН пред Партизан! Миротић неизвестан

НУРКИЋ ИСПИСАО ИСТОРИЈУ ФИНИКСА: Мицић процветао у Шарлоту!Jusuf Nurkić

НУРКИЋ ИСПИСАО ИСТОРИЈУ ФИНИКСА: Мицић процветао у Шарлоту!

БОСТОН ДЕМОЛИРАО ВОРИОРСЕ: Стеф Кари меч завршио са ЧЕТИРИ ПОЕНА (ВИДЕО)Stef Kari

БОСТОН ДЕМОЛИРАО ВОРИОРСЕ: Стеф Кари меч завршио са ЧЕТИРИ ПОЕНА (ВИДЕО)

Филип Барна је са 22 поена предводио стрелце у екипи Спартака, пратили су га Лазић и Церовина са по 13 поена. Грин са 22 поена и Гутаљ са 17 били су најефикаснији у екипи Новог Пазара.

Чачак 94 пружио је још једну одличну партију и уписао 12. победу ове сезоне. Чачани су као гости савладали OKK Београд са 101:88, а славили су пре свега захваљујући одличној игри у последњој деоници. Најефикаснији у победничком табору био је Стефан Лакић са 23 поена, док се у редовима домаћих истакао Михаило Петровић са такође 23 поена.

У малом војвођанском дербију кошаркаши Војводине су у практично већ у другој четвртини сломили отпор Џокера и стигли до рутинске победе – 96:92. Иако на крају разлика није била тако убедљива, чињеница је да је новосадски тим пред последња два минута имао 10 разлике, као и да је Немања Капетановић тројком у самом финишу крунисао добру игру гостију у последњем периоду, али није значајно утицао на коначни исход. Новосађане је ка новом тријумфу водио Стефан Савић са 18 поена, а Василије Вучетић постигао је 14 поена. Са друге стране, Џерел Дејвис је са 28 поена и шест асистенција био најрасположенији међу Сомборцима, док је Кливленд Симонс убацио 25 поена, а имао је 20 скокова.

Златибор је у Ваљеву одиграо нападачки савршену прву четвртину, убацио 31 поен и најавио победу. Иако су домаћи успели да се врате, Чајетинци су сваки њихов налет успели на време да одбију и забележе важан тријумф резултатом 90:83. Победи су највише допринели Брано Ђукановић са 24 поена, као и Јан Ребец и Милош Глишић који су забележили по 16 поена. Метјус Даје са 22 поена и Сава Лешић са 21 били су најбољи у тиму из Ваљева.

У осталим мечевима постигнути су следећи резултати: Здравље Лесковац – СДП Раднички 78:82, Динамик – Слога 96:76, Вршац – Тамиш 99:76, у понедељак играју Младост и Слобода.

На табели води Војводина са скором 19-4, следи Спартак са 18-3, а Вршац и Златибор су поравнати са 17-6