KNEŽEVI ISPISALI ISTORIJU: Monako osvojio Evrokup (FOTO)

30.04.2021. 20:41
Zvezdan Mitrović
Zvezdan Mitrović / Izvor: Profimedia

Tim Zvezdana Mitrovića slavio u Rusiji protiv UNIKS-a.

Košarkaši Monaka ostvarili su najveći uspeh u istoriji kluba pošto su osvojili trofej namenjen pobedniku Evrokupa jer su u sa 2:0 u finalu bili bolji od UNIKS-a posle pobede u drugom meču odigranom u Rusiji sa 86:83 (24:26, 24:21, 18:20, 20:16). Oba tima su obezbedila plasman u Evroligu naredne sezone.

NBA LIGA: Dvoje pozitivno na korona virus

LJUBIMAC GROBARA POBESNEO: Opleo po ABA ligi i to zbog Lazića!

RADONJIĆ POTVRDIO LOŠU VEST: Zvezda OSLABLJENA pred plej-pf ABA lige!

Meč u Kazanju bio je izjednačen tokom svih 40 minuta, a nijedan od dva tima nije uspeo da tokom utakmice dođe do prednosti veće od šest poena. Monako je bio za nijansu bolji u prvom poluvremenu, pa je na veliki odmor otišao sa vođstvom 48:47.

Uspevali su gosti da čuvaju prednost tomom treće deonice, ali je UNIKS ipak stigao do minimalne prednosti 67:66 na ulasku u poslednju četvrtinu. Gosti su ponovo uspeli da pređu u vođstvo, a stigli su i do vođstvo 79:73 tri i po minuta pre kraja i delovalo je da Meonako sve rešiti. Ipak, Džamar Smit postigao je osam poena u nizu, a UNIKS je serijom 10-2 stigao do vođstvo 83:81 15 sekundi pre kraja. Uspeo je Monako da dođe do poena uz faul zahvaljujući O'Braenu, da bi Smit požurio sašutem za tri, a Najt sa dva penala potvrdio pobedu Monaka pošto je Smit promašio i trojku za produžetak. Rob Grej je sa 25 poena predvodio Monako, dok je Džalil O'Braen postigao 16. Kod UNIKS-a je najefikasniji bio Džon Brajan sa 16 poena, dok je Džordan Tiodor postigao 15.