КНЕЖЕВИ ИСПИСАЛИ ИСТОРИЈУ: Монако освојио Еврокуп (ФОТО)

30.04.2021. 20:41
Zvezdan Mitrović
Звездан Митровић / Извор: Профимедиа

Тим Звездана Митровића славио у Русији против УНИКС-а.

Кошаркаши Монака остварили су највећи успех у историји клуба пошто су освојили трофеј намењен победнику Еврокупа јер су у са 2:0 у финалу били бољи од УНИКС-а после победе у другом мечу одиграном у Русији са 86:83 (24:26, 24:21, 18:20, 20:16). Оба тима су обезбедила пласман у Евролигу наредне сезоне.

НБА ЛИГА: Двоје позитивно на корона вирус

ЉУБИМАЦ ГРОБАРА ПОБЕСНЕО: Оплео по АБА лиги и то због Лазића!

РАДОЊИЋ ПОТВРДИО ЛОШУ ВЕСТ: Звезда ОСЛАБЉЕНА пред плеј-пф АБА лиге!

Меч у Казању био је изједначен током свих 40 минута, а ниједан од два тима није успео да током утакмице дође до предности веће од шест поена. Монако је био за нијансу бољи у првом полувремену, па је на велики одмор отишао са вођством 48:47.

Успевали су гости да чувају предност томом треће деонице, али је УНИКС ипак стигао до минималне предности 67:66 на уласку у последњу четвртину. Гости су поново успели да пређу у вођство, а стигли су и до вођство 79:73 три и по минута пре краја и деловало је да Меонако све решити. Ипак, Џамар Смит постигао је осам поена у низу, а УНИКС је серијом 10-2 стигао до вођство 83:81 15 секунди пре краја. Успео је Монако да дође до поена уз фаул захваљујући О'Браену, да би Смит пожурио сашутем за три, а Најт са два пенала потврдио победу Монака пошто је Смит промашио и тројку за продужетак. Роб Греј је са 25 поена предводио Монако, док је Џалил О'Браен постигао 16. Код УНИКС-а је најефикаснији био Џон Брајан са 16 поена, док је Џордан Тиодор постигао 15.