LUNDBERG POKVARIO DŽIKIĆEV DEBI: Danci savladali Gruziju u prvom kolu kvalifikacija!

23.02.2024. 20:39
ife
ife / Izvor: Foto: FIBA

U grupi su sa Srbijom...

Košarkaši Danske savladali su večeras selekciju Gruzije rezultatom 75:69 (12:23, 16:14, 22:16, 25:16) u prvom kolu kvalifikacija za Evrobasket. Ujedno ovo je bio i debi Aleksandra Džikića na klupi Gruzije.

Srbija - Finska (UŽIVO)Srbija - Finska (UŽIVO)

Srbija - Finska (UŽIVO)

"TO JE NAJVEĆI KOMPLIMENT JOKIĆU" Čuveni NBA košarkaš otkrio šta mu je Tim Dankan rekao za Džokera (VIDEO)Tim Dankan

POKUŠEVSKI U PARTIZANU? Evo kakve su šanse da Aleksej obuče crno-beli dresAleksej Pokuševski

POKUŠEVSKI U PARTIZANU? Evo kakve su šanse da Aleksej obuče crno-beli dres

Lundberg je meč završio sa 19 poena i sedam asistencija, a pratio ga je Larsen sa 13 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Šengelija sa 26 poena i šest skokova, dok je Tomason meč završio sa 16 poena.

Odlično je startovao tim srpskog stratega meč. Šengelija je bio nerešiva engima za Dance, koji nisu mogli da zaustave raspoložene goste u prvih deset minuta igre.

Do kraja prvog poluvremena tim Aleksandra Džikića uspeo je da odbije nalet rivala i sa plus devet ode na odmor.

Drugo poluvreme donelo je drugog Ifea Lundberga koji je sporije ušao u meč, ali je uhvatio šuterski ritam u trećoj deonici i uspeo da smanji zaostatak svog tima na minus tri pred početak odlučujućeg perioda igre.

Uspela je Danska da preokrene rezultat u svoju korist sredinom poslednjeg kvartala da bi finalni udarac Gruziji zadao Berg poenima sa linije penala sedam sekundi pre kraja meča.

Podsetimo, Danska i Gruzija se nalaze u grupi sa Srbijom i Finskom koji trenutno igraju meč prvog kola kvalifikacija za Evrobasket.