ЛУНДБЕРГ ПОКВАРИО ЏИКИЋЕВ ДЕБИ: Данци савладали Грузију у првом колу квалификација!

23.02.2024. 20:39
ife
ифе / Извор: Фото: ФИБА

У групи су са Србијом...

Кошаркаши Данске савладали су вечерас селекцију Грузије резултатом 75:69 (12:23, 16:14, 22:16, 25:16) у првом колу квалификација за Евробаскет. Уједно ово је био и деби Александра Џикића на клупи Грузије.

Србија - Финска (УЖИВО)Srbija - Finska (UŽIVO)

Србија - Финска (УЖИВО)

"ТО ЈЕ НАЈВЕЋИ КОМПЛИМЕНТ ЈОКИЋУ" Чувени НБА кошаркаш открио шта му је Тим Данкан рекао за Џокера (ВИДЕО)Tim Dankan

ПОКУШЕВСКИ У ПАРТИЗАНУ? Ево какве су шансе да Алексеј обуче црно-бели дресAleksej PokuÅ¡evski

ПОКУШЕВСКИ У ПАРТИЗАНУ? Ево какве су шансе да Алексеј обуче црно-бели дрес

Лундберг је меч завршио са 19 поена и седам асистенција, а пратио га је Ларсен са 13 поена.

У пораженом саставу истакли су се Шенгелија са 26 поена и шест скокова, док је Томасон меч завршио са 16 поена.

Одлично је стартовао тим српског стратега меч. Шенгелија је био нерешива енгима за Данце, који нису могли да зауставе расположене госте у првих десет минута игре.

До краја првог полувремена тим Александра Џикића успео је да одбије налет ривала и са плус девет оде на одмор.

Друго полувреме донело је другог Ифеа Лундберга који је спорије ушао у меч, али је ухватио шутерски ритам у трећој деоници и успео да смањи заостатак свог тима на минус три пред почетак одлучујућег периода игре.

Успела је Данска да преокрене резултат у своју корист средином последњег квартала да би финални ударац Грузији задао Берг поенима са линије пенала седам секунди пре краја меча.

Подсетимо, Данска и Грузија се налазе у групи са Србијом и Финском који тренутно играју меч првог кола квалификација за Евробаскет.