17°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

ZVEZDA ODBRANILA ''ŽUĆKOVU LEVICU'': Dobrić i Nedović doneli 12. trofej na Mali Kalemegdan

18.02.2023. 20:18
Nemanja Nedović
Nemanja Nedović / Izvor: MN Press

Crven-beli ubedljivo savladali Megu u finalu.

Košarkšai Crvene zvezde osvojili su deveti put Kup Radivoja Koraća pošto su u finalu u niškoj dvorani ''Čair'' savladali ekipu Mege sa 96:79 (22:23, 29:21, 27:21, 18:14). Ovo je crveno-belima 12. trofej kupa računajući i bivše države, a Zvezda je postala najtrofejnija od kada je takmičenje ponelo naziv legende jugoslovenske košarke pošto Partizan sada ima jedan trofej manje.

DNO DNA: Sramota je blaga reč šta su Ameri uradili Nikoli Jokiću

DOLAZI SKARIOLO: Večiti rivali počeli rat oko trenera za novu sezonu

PARTIZAN ULOŽIO ŽALBU NAKON DERBIJA: KSS odmah reagovao!

Nešto bolje je Zvezda ušla u finale, ali Mega nije ustuknula pred braniocem trofeja i sa dve trojke bila je u egalu 6:6 u 2. minutu. Imala je Mega i vođstvo preko Kazalona i Brankovića, ali je Lazić trojkom vratio prednost Zvezdi 11:10 u 5. minutu. Četiri poena Ognjena Dobrića u nizu donela su Zvezdi prednost 16:12, ali je Uskoković to anulirao sa 2+1 akcijom. Po prvi put se u igri našao Nedović i sa dve uzastopne trojke doneo Zvezdi prednost 22:15 u 8. minutu. Međutim, do kraja četvrtine Mega je serijom 8-0 koju su kreirali Cerovina i Kovačević na prvi mali odmor otišla sa minimalnim vođstvom 23:22. Odlično je Zvezda krenula u drugu četvrtinu serijom 7-0 i stigla do vođstva 29:23 u 12. minutu. Cerovina je prekinuo taj nalet trojkom, ali su crveno-be.li odgovorili još jednom serijom 8-0 i stigli do prve dvocifrene prednosti na meču 37:26 u 14. minutu. Ivanovićev tim je u narednim minutima uspevao da čuva dvocifrenu prednost, da bi se u završnici poluvremena razigrao Uskoković, i Mega je na veliki odmor otišla sa sedam poena minusa 51:44.

Mega je bolje otvorila treću deonicu i uspela da se skoro potpuno vrati u meč pošto je konstantno bila na četiri do šestg poena zaostatka, ali je Dobrić gotov uvek imao odgovor u vidu pogođene trojke, pa je Zvezda u 25. minutu imala i dalje istu prednost od sedam poena kao i na poluvremenu (64:57). Brzo su se crveno-beli vratili na dvocifrenu prednost, a zatim je povećala na 15 poena koševima Mitrovića i Petruševa u 28. minutu (73:58). Uskoković je na kratko prekinuo Zvezdin nalet trojkom, ali su crveno-beli u poslednjih deset minuta ušli sa vođstvom 78:65.

Poslednja četvrtina bile je praktično formalnost pošto Zvezda nije dozvolila Megi da se ponovo vrati u meč i konstantno je održavala dvocifrenu prednost koja je u 35. minutu posle trojke Nedovića bila 87:70. Time je praktično i rešeno pitanje pobednika pa su crveno-beli mirno priveli meč kraju i zasluženo odbranili trofej.

CRVENA ZVEZDA - MEGA 96:79 (22:23, 29:21, 27:21, 18:14)

DVORANA: Čair

SUDIJE: Jevtović, Prpa, Ćalić

GLEDALACA: 3.500

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 6, Lazarević 2, Kampaco 2, Mitrović 14, Lazić 3, Martin, Dobrić 24, Ilić 4, Nedović 20, Marković, Petrušev 15, Bentil 6.

MEGA: Milenković, Branković 14, Đulović, Uskoković 13, Kazalon 15, Đurišić 7, Kovačević 13, Cerovina 7, Rori 6, Mušikić, Stefanović.

40. minut
Kraj meča, Crvena zvezda je savladala Megu sa 96:79 i tako odbranila trofej u kupu.
38. minut
Sve je rešeno u ''Čairu'', Zvezda vodi 94:76.
35. minut
Zvezda je sve bliža odbrani trofeja posle trojke Nedovića i vođstva 87:70. Barać traži tajm-aut.
33. minut
Zvezda čuva dvocifrenu prednost, Petrušev je pogodio oba bacanja za 82:68.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Zvezda u poslednju četvrtinu ulazi sa dvocifrenim vođstvo 78:65.
28. minut
Raste prednost Zvezde posle poena Mitrovića 73:58, ali je Uskoković pogodio trojku i smanjio na 73:61.
26. minut
Brzo se Zvezda vratila na maksimalnu dvocifrenu prednost posle poena Mitrovića i Petruševa, 68:57.
25. minut
Mega je uspela da se gotovo potpuno vrati u meč, Rudan je pogodio i smanjio zaostatak na 61:57, ali je Dobrić pogodio trojku za 64:57.
22. minut
Bolje Mega otvara treću deonicu, trojkom Rorija smanjuje zaostatak na 54:50, ali je Dobrić odgovorio trojkom i ponovo Zvezda ima sedam poena prednosti 57:50.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Mitrović je poentirao u poslednjim sekundama i Zvezda vodi 51:44.
19. minut
Kovačević poentira posle dobre akcije, Mega smanjuje na 49:42, a Ivanović traži tajm-aut.
17. minut
Vildoza poentira posle prodora, a Zvezda održava dovicfrenu prednost, 43:33.
14. minut
Nastavlja Zvezda sa serijom, Petrušev zakucava i donosi prvu dvocifrenu prednost braniocu trofeja 37:26, ali je Kazalon brzo uzvratio trojkom za 37:29.
13. minut
Cerovina je pogodio trojku za Megu, ali je Zvezda odgovorila poenima Petruševa i Mitrovića i vodi 33:26, a Barać je ponovo zatražio tajm-aut.
12. minut
Zvezda serijom 7-0 otvara drugu deonicu i vodi 29:23.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Mega je serijom 8-0 stigla do prednosti 23:22.
8. minut
Uskoković je pogodio 2+1, a Nedović je odmah po ulasku u igru pogodio dve trojke. Zvezda je povela 22:15, a trener Mege Marko Barać je zatražio tajm-aut.
7. minut
Dobrić sa četiri poena u nizu donosi vođstvo 16:12.
5. minut
Mega stiže do vođstva 10:8 poenima Brankovića, ali je Lazić pogodio trojku i crveno-beli vraćaju prednost 11:10.
2. minut
Zvezda bolje otvara finale, posle poena Bentila vodi 6:3, ali Branković pogađa trojku, drugu za Megu i rezultat je 6:6.