ЗВЕЗДА ОДБРАНИЛА ''ЖУЋКОВУ ЛЕВИЦУ'': Добрић и Недовић донели 12. трофеј на Мали Калемегдан

18.02.2023. 20:18
Nemanja Nedović
Немања Недовић / Извор: МН Press

Црвен-бели убедљиво савладали Мегу у финалу.

Кошаркшаи Црвене звезде освојили су девети пут Куп Радивоја Кораћа пошто су у финалу у нишкој дворани ''Чаир'' савладали екипу Меге са 96:79 (22:23, 29:21, 27:21, 18:14). Ово је црвено-белима 12. трофеј купа рачунајући и бивше државе, а Звезда је постала најтрофејнија од када је такмичење понело назив легенде југословенске кошарке пошто Партизан сада има један трофеј мање.

ДНО ДНА: Срамота је блага реч шта су Амери урадили Николи Јокићу

ДОЛАЗИ СКАРИОЛО: Вечити ривали почели рат око тренера за нову сезону

ПАРТИЗАН УЛОЖИО ЖАЛБУ НАКОН ДЕРБИЈА: КСС одмах реаговао!

Нешто боље је Звезда ушла у финале, али Мега није устукнула пред браниоцем трофеја и са две тројке била је у егалу 6:6 у 2. минуту. Имала је Мега и вођство преко Казалона и Бранковића, али је Лазић тројком вратио предност Звезди 11:10 у 5. минуту. Четири поена Огњена Добрића у низу донела су Звезди предност 16:12, али је Ускоковић то анулирао са 2 1 акцијом. По први пут се у игри нашао Недовић и са две узастопне тројке донео Звезди предност 22:15 у 8. минуту. Међутим, до краја четвртине Мега је серијом 8-0 коју су креирали Церовина и Ковачевић на први мали одмор отишла са минималним вођством 23:22. Одлично је Звезда кренула у другу четвртину серијом 7-0 и стигла до вођства 29:23 у 12. минуту. Церовина је прекинуо тај налет тројком, али су црвено-бе.ли одговорили још једном серијом 8-0 и стигли до прве двоцифрене предности на мечу 37:26 у 14. минуту. Ивановићев тим је у наредним минутима успевао да чува двоцифрену предност, да би се у завршници полувремена разиграо Ускоковић, и Мега је на велики одмор отишла са седам поена минуса 51:44.

Мега је боље отворила трећу деоницу и успела да се скоро потпуно врати у меч пошто је константно била на четири до шестг поена заостатка, али је Добрић готов увек имао одговор у виду погођене тројке, па је Звезда у 25. минуту имала и даље исту предност од седам поена као и на полувремену (64:57). Брзо су се црвено-бели вратили на двоцифрену предност, а затим је повећала на 15 поена кошевима Митровића и Петрушева у 28. минуту (73:58). Ускоковић је на кратко прекинуо Звездин налет тројком, али су црвено-бели у последњих десет минута ушли са вођством 78:65.

Последња четвртина биле је практично формалност пошто Звезда није дозволила Меги да се поново врати у меч и константно је одржавала двоцифрену предност која је у 35. минуту после тројке Недовића била 87:70. Тиме је практично и решено питање победника па су црвено-бели мирно привели меч крају и заслужено одбранили трофеј.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МЕГА 96:79 (22:23, 29:21, 27:21, 18:14)

ДВОРАНА: Чаир

СУДИЈЕ: Јевтовић, Прпа, Ћалић

ГЛЕДАЛАЦА: 3.500

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Вилдоза 6, Лазаревић 2, Кампацо 2, Митровић 14, Лазић 3, Мартин, Добрић 24, Илић 4, Недовић 20, Марковић, Петрушев 15, Бентил 6.

МЕГА: Миленковић, Бранковић 14, Ђуловић, Ускоковић 13, Казалон 15, Ђуришић 7, Ковачевић 13, Церовина 7, Рори 6, Мушикић, Стефановић.

40. минут
Крај меча, Црвена звезда је савладала Мегу са 96:79 и тако одбранила трофеј у купу.
38. минут
Све је решено у ''Чаиру'', Звезда води 94:76.
35. минут
Звезда је све ближа одбрани трофеја после тројке Недовића и вођства 87:70. Бараћ тражи тајм-аут.
33. минут
Звезда чува двоцифрену предност, Петрушев је погодио оба бацања за 82:68.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Звезда у последњу четвртину улази са двоцифреним вођство 78:65.
28. минут
Расте предност Звезде после поена Митровића 73:58, али је Ускоковић погодио тројку и смањио на 73:61.
26. минут
Брзо се Звезда вратила на максималну двоцифрену предност после поена Митровића и Петрушева, 68:57.
25. минут
Мега је успела да се готово потпуно врати у меч, Рудан је погодио и смањио заостатак на 61:57, али је Добрић погодио тројку за 64:57.
22. минут
Боље Мега отвара трећу деоницу, тројком Рорија смањује заостатак на 54:50, али је Добрић одговорио тројком и поново Звезда има седам поена предности 57:50.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Митровић је поентирао у последњим секундама и Звезда води 51:44.
19. минут
Ковачевић поентира после добре акције, Мега смањује на 49:42, а Ивановић тражи тајм-аут.
17. минут
Вилдоза поентира после продора, а Звезда одржава довицфрену предност, 43:33.
14. минут
Наставља Звезда са серијом, Петрушев закуцава и доноси прву двоцифрену предност браниоцу трофеја 37:26, али је Казалон брзо узвратио тројком за 37:29.
13. минут
Церовина је погодио тројку за Мегу, али је Звезда одговорила поенима Петрушева и Митровића и води 33:26, а Бараћ је поново затражио тајм-аут.
12. минут
Звезда серијом 7-0 отвара другу деоницу и води 29:23.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Мега је серијом 8-0 стигла до предности 23:22.
8. минут
Ускоковић је погодио 2 1, а Недовић је одмах по уласку у игру погодио две тројке. Звезда је повела 22:15, а тренер Меге Марко Бараћ је затражио тајм-аут.
7. минут
Добрић са четири поена у низу доноси вођство 16:12.
5. минут
Мега стиже до вођства 10:8 поенима Бранковића, али је Лазић погодио тројку и црвено-бели враћају предност 11:10.
2. минут
Звезда боље отвара финале, после поена Бентила води 6:3, али Бранковић погађа тројку, другу за Мегу и резултат је 6:6.