SRBIJA OD SJAJA DO OČAJA: Mekfaden SKRESAO krila Orlovima (VIDEO)

23.02.2020. 16:29 21:21
Tadus Mekfaden
Tadus Mekfaden / Izvor: MN Press

Težak poraz izabranika Igora Kokoškova.

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Gruzije u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket rezultatom 94:90 (18:28, 23:20, 24:19, 29:23) u dvorani "Aleksandar Nikolić", a Orlovi nisu imali rešenja za fenomenalnog Tadusa Mekfadena. Amerikanac koji nastupa za Gruziju je meč završio sa 33 poena i sedam asistencija, odnosno indeksom korisnosti 31, a imao je i veliku pomoć Giorgija Šermadinija koji je ostvario dabl-dabl sa 23 poena i 11 skokova. U ekipi Igora Kokoškova odlični su bili Aleksa Avramović koji je ubacio 27 poena i Ognjen Jaramaz sa 22, ali nisu imali podršku ostalih saigrača od kojih je najefikasniji bio Marko Simonović sa devet poena.

Izabranici Igora Kokoškova su odigrali maestralnu prvu četvrtinu na kraju koje su imali deset poena prednosti, a u jednom momentu su čak vodili sa 13 razlike (19:6), međutim usledio je strmoglav pad u nastavku meča i mora se priznati da su gosti zasluženo slavili u Beogradu.

STIGLO UPOZORENJE: Evroliga ZAPRETILA najoštrijom kaznom u istoriji

OVO SE JOŠ NIJE DESILO: Drastična kazna Evrolige!

JA NE MOGU VIŠE! Trener Crvene zvezde podneo OSTAVKU! (FOTO)

Uživo dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić" možete pratiti iz minuta u minut na portalu Srbija Danas.

ČETVRTA ČETVRTINA

KRAJ MEČA:
Naturalizovani Amerikanac je pogodio oba slobodna bacanja i više nije bilo šanse za Srbiju da dođe do pobede. Konačan rezultat je 94:90 za Gruziju.
40. minut:
Zagorac je promašio ceo obruč, a potom je Mekfaden fauliran i imaće dva slobodna bacanja.
40. minut:
Ostalo je 15 sekundi do kraja meča, lopta je za Srbiju, a Igor Kokoškov je zvao tajm-aut kako bi nacrtao poslednji napad za koji Orlovi imaju sedam sekundi.
40. minut:
Pogodio je Šermadini za dva, ali je onda Raduljica postigao poene uz faul za 90:89. Nažalost, bio je neprecizan sa linije penala, a onda je usledila trojka Mekfadena za 92:90 za Gruziju. Ostalo je još 40 sekundi.
39. minut:
Aleksa Avramović pogađa dva slobodna bacanja za 88:84, ali Berišvili postiže trojku.
38. minut:
Avramović zakucava za +5, ali je potom usledila trojka Mekfadena i tajm-aut Kokoškova. Srbija vodi 86:84.
37. minut:
Gruzija je serijom 5:0 došla do izjednačenja, ali je onda usledila trojka Jaramaza za 84:81.
36. minut:
Nova trojka Avramovića za 81:76.
35. minut:
Trojka Alekse Avramovića u pravom trenutku, Srbija vodi 78:74.
34. minut:
Prvo vođstvo Gruzije na meču - 72:71.
32. minut:
Gosti su ponovo došli do izjednačenja i rezultat je 69:69.

TREĆA ČETVRTINA

KRAJ ČETVRTINE:
Zahvaljujući pogocima Jaramaza sa linije penala Srbija će u poslednju deonicu ući sa dva poena prednosti - 67:65.
30. minut:
Gruzija je uspela da dođe do izjednačenja - 65:65.
29. minut:
Srbija se odlepila na 65:61.
28. minut:
Gruzini su prišli na samo pola koša zaostatka - 60:59.
26. minut:
Orlovi ne uspevaju da se odlepe - 59:55.
23. minut:
Ravnopravna igra u drugom poluvremenu, Srbija vodi 53:45.

DRUGA ČETVRTINA

POLUVREME:
Srbija vodi rezultatom 48:41 zahvaljujući trojci Nikole Rebića pet sekundi pre kraja uvodnih 20 minuta igre.
20. minut:
Gruzija se potpuno vratila u igru i prednost Srbije iznosi samo četiri poena razlike - 43:39.
18. minut:
Serija Gruzije 5:0 kojom su gosti prišli na šest poena zaostatka - 41:35.
17. minut:
Srbija ponovo ima dvocifrenu prednost posle trojke Alekse Avramovića - 41:30.
16. minut:
Orlovi postepeno povećavaju prednost i rezultat je 38:29.
14. minut:
Srbija je uspela da dobije nalet Gruzije i trenutno je 33:25.
12. minut:
Loš početak druge četvrtine za Orlove i Igor Kokoškov je morao da traži tajm-aut zato što su Gruzini prišli na šest poena zaostatka - 28:22.

PRVA ČETVRTINA

Posle uvodnih deset minuta Srbija vodi rezultatom 28:18.
9. minut:
Posle nesportske lične greške Ognjena Jaramaza gosti su uspeli da smanje razliku i na semaforu piše 24:14.
7. minut:
Izabranici Igora Kokoškova maestralno igraju i trenutno vode 19:6.
5. minut:
Srbija vraća maksimalnih +9 i trenutno je 13:4 za Orlove.
3. minut:
Seriju Srbije od 9:0 prekinuli su Gruzini sa dva pogotka, pa je rezultat 9:4.
2. minut:
Fenomenalan start Srbije koja vodi 7:0 posle jednog minuta i 45 sekundi, a selektor Gruzije Ilijas Zuros je zatražio tajm-aut.

Pre početka utakmice je Miroslavu Raduljici uručen dres reprezentacije Srbije sa brojem 100, jer je za Orlove odigrao toliki broj utakmica.

Sat vremena pre početka meča reprezentativci Srbije su izašli na zagrevanje.

SRBIJA - GRUZIJA 90:94 (28:18, 20:23, 19:24, 23:29)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić" (Beograd)

SUDIJE: Antonio Konde (Španija), Karsten Štraube (Nemačka), Luis Kastiljo (Španija)

GLEDALACA: 5.000

SRBIJA: Simonović 9, Radanov, Jaramaz 22, Kravić 3, Veličković 4, Raduljica 7, Todorović 7, Ilić, Zagorac 4, Avramović 27, Rebić 7, Đorđević. Selektor: Igor Kokoškov.

GRUZIJA: Andronikašvili 8, Burjanadze 11, Cincadze 2, Šermadini 23, Sanadze 7, Turdziladze 4, Korsantia, Berišvili 6, Bokolišvili, Lobjanidze, Mekfaden 33, Londaridze. Selektor: Ilijas Zuros.

Pogledajte kako izgleda ruska teniserka Jelena Ribakina.

SO NA RANU: Predsednik TSC-a žestoko isprozivao Partizan! (VIDEO)

STANKOVIĆ PRESREĆAN: Uskoro novi POTPIS na Marakani

NBA: Bogdan VLADA Kalifornijom! Dvocifren i Bjelica, Ras i Brada DEMOLIRALI Džezere (VIDEO)