NBA BOŽIĆ: Harden i Embid "plesali" i srušili Nikse!

25.12.2022. 22:06
Džejms Harden
Džejms Harden / Izvor: Profimedia

Sjajna partija Filadelfije...

Ekipa Filadelfije slavila na teškom gostovanju Njujork Niksima sa 112:119 (37:25 26:35 33:35 16:24)

"U MOMENTIMA KAD JE BILO NAJVAŽNIJE..." Obradović objasnio šta je bio ključ pobede Partizana

PALA I IGOKEA: Partizan se vraća na pobednički kolosek!

VEĆ UPISAO ASISTENCIJU SEZONE: Šta je to uradio Kampaco na debiju? Jedan DOKTORAT (VIDEO)

Imali su domaći Niksi prednost i bolju igru u prvoj četvrtini. Rendl je diktirao tempo, prvu četvrtinu je završio sa 13 poena i prednošću Niksa od 12 poena u odnosu na favorizovanu Filadelfiju (37:25).

Druga četvrtina pripada gostima, Harden je proigrao, Embid je pogađao takođe, posebno sa linije penala te je prednost Niksa smanjena na svega tri poena pre odlaska na pauzu (63:60).

U trećoj četvrtini su Niksi držali, Rendl i Branson su nekako držali rezultat na svojoj strani. Na drugoj strani je Harden-Embid tandem nastavio sa odličnim potezima, Filadelfija je dobila ovu četvrtinu sa 35:33, ali su Niksi zadržali prednost od jednog poena (96:95) za odlazak u 4/4.

Nijang na asistenciju Hardena donosi prvo vođstvo 76ersa na početku zadnje četvrtine i od tada je gosti ne ispuštaju. Embid, Harden i Nijang su preuzeli igru, 2 minuta pred kraj meča imali su prednost od 14 poena, ali su je Niksi smanjili no ne dovoljno. Filadelfija slavi u "Medison Skver Gardenu" sa 119:112.

Embild je imao 35 poena sa osam skokova, Harden dabl-dabl sa 29 poena i 13 asistencija. Kod Niksa najraspoloženiji Rendl sa 35 poena i Branson sa 23.