18.09.2022. 19:07
FIba
FIba / Izvor: Foto: FIBA

BIlo je neizvesno.

Košarkaši Nemačke osvojili su bronzanu medalju na Evrobasketu, pošto su pred svojim navijačima u utakmici za treće mesto savladali najprijatnije iznenađenje turnira, selekciju Poljske sa 82:69.

NIKAD VIĐENO! Finale Evrobasketa nije ni počelo, a TAČAN REZULTAT se već zna, kao i novi MVP?

SVE ZBOG ŽENE! Porodična drama heroja Poljske, brata OTERAO iz reprezentacije, sa roditeljima ne priča

Poljska je eliminacijom branioca titule Slovenije u četvrtinalu ostvarila svoj maksimum, lako su pali pred Francuzima, ali su u borbi za odličje pokazali želju i kvalitet, ipak nedovoljno.

Domaćin je uvodnu četvrtinu dobio sa 19:14, a činilo se da je Poljska slomljena u drugoj denoci, koja je pripala Nemcima rezultatom 17:9.

U trećoj deonici Poljaci su se vratili u igru, pred odlučujuću deonicu sišli na "minus dva", a onda i poravnali (59:59).

Usledila je serija poena domaćih, kojim su stvorili zalihu i krenuli po medalju. Ovo je inače treća medalja za Nemce na šampionatima Evrope. Zlato su osvojili 1993. godine u Minhenu, a srebro 2005. godine u Beogradu.

Denis Šruder je bio najbolji kod pobednika sa 26 poena i šest asistencija. Fojtman je dodao 14 poena i osam skokova.

U sastavu Poljske prednjačio je Sokolovski sa 18 poena. Garbač je ubacio 12, a Sloter je imao deset poena i isto toliko asistencija.

U  finalu se od 20.30 sati sastaju Španija i Francuska.

BONUS VIDEO: Pogledajte anketu ko je kriv za debakl u Berlinu?