18.09.2022. 19:07
FIba
ФИба / Извор: Фото: ФИБА

БИло је неизвесно.

Кошаркаши Немачке освојили су бронзану медаљу на Евробаскету, пошто су пред својим навијачима у утакмици за треће место савладали најпријатније изненађење турнира, селекцију Пољске са 82:69.

НИКАД ВИЂЕНО! Финале Евробаскета није ни почело, а ТАЧАН РЕЗУЛТАТ се већ зна, као и нови МВП?

СВЕ ЗБОГ ЖЕНЕ! Породична драма хероја Пољске, брата ОТЕРАО из репрезентације, са родитељима не прича

Пољска је елиминацијом браниоца титуле Словеније у четвртиналу остварила свој максимум, лако су пали пред Французима, али су у борби за одличје показали жељу и квалитет, ипак недовољно.

Домаћин је уводну четвртину добио са 19:14, а чинило се да је Пољска сломљена у другој деноци, која је припала Немцима резултатом 17:9.

У трећој деоници Пољаци су се вратили у игру, пред одлучујућу деоницу сишли на "минус два", а онда и поравнали (59:59).

Уследила је серија поена домаћих, којим су створили залиху и кренули по медаљу. Ово је иначе трећа медаља за Немце на шампионатима Европе. Злато су освојили 1993. године у Минхену, а сребро 2005. године у Београду.

Денис Шрудер је био најбољи код победника са 26 поена и шест асистенција. Фојтман је додао 14 поена и осам скокова.

У саставу Пољске предњачио је Соколовски са 18 поена. Гарбач је убацио 12, а Слотер је имао десет поена и исто толико асистенција.

У  финалу се од 20.30 сати састају Шпанија и Француска.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте анкету ко је крив за дебакл у Берлину?