NIŠTA OD PLEJ-OFA: Partizan u Ljubljani izgubio dobijen meč (VIDEO)

10.02.2018. 22:58
Kvame Von
Kvame Von / Izvor: Foto: Petrol Olimpija/Aleš Fevzer

Olimpija slavila posle produžetka.

Košarkaši Partizana ostali su i bez teoretskih šansi za plasman u plej-of pošto je Olimpija slavila u Ljubljani posle produžetka sa 89:87 (18:23, 18:14, 16:25, 25:15, 12:10). Crno-beli su u Sloveniji propustili veliku šansu pošto su u nekoliko navrata imali dvocifrenu prednost, a odgovarao im je i rezultat iz Bar gde je Cedevita savladala Mornar. Partizan je na kraju regularnog dela i produžetka imao priliku za pobedu, ali su Kvame Von i Vanja Marinković bili neprecizni.

Partizan je veoma dobro počeo meč u Ljubljani, možda i nošen dobrim vestima iz Zagreba gde je Cedevita porazila Mornar. Crno-beli su poveli 8:3 u trećem minutu, da bi polovinom prve deonice došli do maksimalnih 17:9. Međutim, Olimpija je uspela da se trgne i ne dozvoli Partizanu da već tada izgradi dvocifrenu prednost, ali nije uspela da dođe do izjednačenja, pa su crno-beli na prvom malom odmoru vodili 23:18.

Partizan je dobro počeo drugu četvrtinu održavajući prednost, a u 14. minutu ponovo došao i do maksimalnih osam poena iz prve deonice (29:21) u 14. minutu. Uspevali su crno-beli da održe to vođstvo u narednih nekoliko minuta, ali je Olimpija uspela da se u poslednja dva minuta potpuno vrati u meč i na veliki odmor ode sa samo poenom zaostatka (37:36).

Olimpija je bolje počela drugo poluvreme i posle dva minuta prvi put još od prve četvrtine došla u vođstvo 44:42. Ipak, odlični Vilijams-Gos pokrenuo je crno-bele koji su serijom 12-0 potpuno preokrenuli rezultat i došli prvi put do dvocifrene predonsti 54:44 u 25. minutu. Domaćin je uspeo da prekine seriju Partizana i napravi svoju od 6-0 za minut i po i tako smanji zaostatak, ali su do kraja treće deonice crno-beli uspeli da vrate dvocifrenu prednost.

Ta prednost crno-belih nije dugo potrajala pošto je poslednjih 10 minuta meča Olimpija otvorila mnogo bolje i serijom 7-0 prišla na 62:59 u 32. minutu. Uspeo je Partizan da odgovori na ovaj nalet domaćina, a Si i Gagić su odlično igrali u utim trenucima i Partizan je još jednom otišao na 10 poena prednosti (71:61) u 34. minutu. Špan je sa dve uzastopne trojke približio Olimpiju, ali je Hrovat napravio nameran faul i tako anulirao skoro sve što je uradio njegov saigrač pošto Partizan nije uspeo da iskoristi dodatni napad. Usledila su dva minuta igre u kojima su oba tima promašivala, da bi Olimpija preko Olivera sa penala prišla na 75:72, da bi Vilijams-Gos izgubio loptu, a Špan četvrtom trojkom vratio utakmicu u potpuni egal 75:75 na 105 sekundi pre kraja. Poslednji napad imao je Partizan, Von je pokušao, ali nije bio precizan pa se otišlo u produžetak.

Špan je petom trojkom otvorio produžetak i Olimpija je skoro dva minuta imala porednost od tri poena koju je košem smanjio Novica Veličković, a zatim uspeo da izjednači na 80:80 pošto je pogodio samo jedno slobodno bacanje. Usledila je dobra odbrana Partizana i dva kontranapada, pa su crno-beli na nepuna dva mninuta do kraja poveli 84:80 serijom 7-0, da bi Olimpija ipak stigla do izjednačenja 75 sekundi pre kraja posle pogođene trojke Olivera i jednog pogođenog penala Morgana. Marinković je promašio šut za tri, a Betl 27 sekundi pre kraja doneo vođstvo domaćinu 86:84. Vilijams-Gos je promašio  za dva, da bi Oliver pogodio oba penala. Ipak, Veličković je pogodio trojku, a Špan pogodio samo jedno bacanje. Ipak, Marinković je promašio šut za pobedu i crno-beli su definitivno ostali bez plej-ofa.

OLIMPIJA - PARTIZAN 89:87 (18:23, 18:14, 16:25, 25:15, 12:10)

DVORANA: Tivoli.

SUDIJE: Hordov, Majkić, Arsenijević.

GLEDALACA: 1.500.

OLIMPIJA: Kastrati 3, Radulović, Tratnik, Oliver 13, Špan 16, Bubnić 4, Badžim 4, Morgan 9, Betl 7, Hrovat 22, Begić 11, Sanon.

PARTIZAN: Vilijams-Gos 23, Von 17, Si 9, Tadić, Aranitović 2, Marinković 11, Veličković 12, Pecarski, Gavrilović, Andrić, Gagić 11, Šalić 2.

Crvena zvezda - Zadar (18)

TABELA: Budućnost 15-4, Crvena zvezda 15-4, Cedevita 15-5, Mornar 12-8, Partizan 10-10, Zadar 9-10, FMP 9-11, Olimpija 8-12, Igokea po 7-12, Mega Bemaks 7-13, Cibona 6-13, MZT 3-16.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.