SRPSKI OBRAČUN U LOS ANĐELESU: Raspucani Teo i Bjelica! Profesorova LEKCIJA kapitenu! (VIDEO)

23.01.2018. 08:27
Nemanja Bjelica
Nemanja Bjelica / Izvor: MN Press
Prštalo na sve strane.

Košarkaši Minesote savladali su Kliperse u Los Anđelesu i naneli domaćinu drugi uzastopni poraz. Srpski obračun reprezentativaca Nemanje Bjelice i kapitena Orlova Miloša Teodosića, pripao je krilu Vukova, koji je praktično najzaslužniji za trijumf gostiju.

NBA: Jokićeva OSVETA Nurkiću! Bogdan IZJEDNAČIO negativan REKORD! (VIDEO+FOTO)

ABA LIGA: Zvezda protutnjala kroz Skoplje, sedam trojki Dobrića i efikasan povratak Kešelj

Profesor je duel u "Stejpls Centru" počeo kao starter, a devet od ukupno 18 poena (6/13 iz igre, 3/9 za tri, 3/4 slobodna bacanja) postigao je u drugom delu poslednje četvrtine kada se lomio rezultat. Kada se tome doda i trojka na 2:45 sekundi pre kraja za 116:112, jasno je koliko se istakao u ovom okršaju.

Ujedno, Bjelica je izjednačio rekord sezone po broju postignutih koševa, a imao je devet uhvaćenih lopti, četiri dodavanja, jednu ukradenu i tri izgubljene lopte za 35 minuta na terenu.

Sjajan je bio i Miloš Teodosić. Vođa reprezentacije Srbije je sa 15 poena (5/9 iz igre, 3/6 za tri, 2/2 slobodna bacanja), takođe izjednačio rekord sezone, a na to dodao još tri skoka, šest asistencija, jednu ukradenu i tri izgubljene lopte za 28 minuta na parketu. U poraženom timu, Blejk Grifin je imao tripl-dabl (32 poena, 12 skokova i asistencija).

Minesotu je do trijumfa vodio Vigins sa 40 poena, Tig je postigao 30, a Entoni-Tauns imao "dabl-dabl" sa 11 poena i 17 skokova.