СРПСКИ ОБРАЧУН У ЛОС АНЂЕЛЕСУ: Распуцани Тео и Бјелица! Професорова ЛЕКЦИЈА капитену! (ВИДЕО)

23.01.2018. 08:27
Nemanja Bjelica
Немања Бјелица / Извор: МН Press

Прштало на све стране.

Кошаркаши Минесоте савладали су Клиперсе у Лос Анђелесу и нанели домаћину други узастопни пораз. Српски обрачун репрезентативаца Немање Бјелице и капитена Орлова Милоша Теодосића, припао је крилу Вукова, који је практично најзаслужнији за тријумф гостију.

НБА: Јокићева ОСВЕТА Нуркићу! Богдан ИЗЈЕДНАЧИО негативан РЕКОРД! (ВИДЕО ФОТО)

АБА ЛИГА: Звезда протутњала кроз Скопље, седам тројки Добрића и ефикасан повратак Кешељ

Професор је дуел у "Стејплс Центру" почео као стартер, а девет од укупно 18 поена (6/13 из игре, 3/9 за три, 3/4 слободна бацања) постигао је у другом делу последње четвртине када се ломио резултат. Када се томе дода и тројка на 2:45 секунди пре краја за 116:112, јасно је колико се истакао у овом окршају.

Уједно, Бјелица је изједначио рекорд сезоне по броју постигнутих кошева, а имао је девет ухваћених лопти, четири додавања, једну украдену и три изгубљене лопте за 35 минута на терену.

Сјајан је био и Милош Теодосић. Вођа репрезентације Србије је са 15 поена (5/9 из игре, 3/6 за три, 2/2 слободна бацања), такође изједначио рекорд сезоне, а на то додао још три скока, шест асистенција, једну украдену и три изгубљене лопте за 28 минута на паркету. У пораженом тиму, Блејк Грифин је имао трипл-дабл (32 поена, 12 скокова и асистенција).

Минесоту је до тријумфа водио Вигинс са 40 поена, Тиг је постигао 30, а Ентони-Таунс имао "дабл-дабл" са 11 поена и 17 скокова.