NIJE MOGLO BEZ DRAME: Partizan umalo prosuo veliku prednost!

03.03.2024. 19:34
Aleksa Avramović
Aleksa Avramović / Izvor: MN Press

Crno-beli ipak slavili protiv Cedevite.

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Cedevita Olimpije u 21. kolu ABA lige, rezultatom 110:102 (42:24, 28:33, 17:20, 23:25)

Razgovarao sa Obradovićem, a Doužer ga oduševio: Partizan dobio pojačanje iz Amerike, otkrio je: "Volim ovaj klub"Željko Obradović, KK Partizan, Pi Džej Doužer

PARTIZAN TREĆI U EVROPI: Crno-beli ne moraju da brinu o budućnosti!Savo Drezgić

PARTIZAN TREĆI U EVROPI: Crno-beli ne moraju da brinu o budućnosti!

NBA draft kvari Zvezdi planove, ali ne oko Topića: Crveno-beli ostaju bez igrača koji želi u AmerikuDraft

ABA LIGA, 21. kolo

Partizan - Cedevita Olimpija 110:102 (42:24, 28:33, 17:20, 23:25)

Dvorana: Beogradska Arena

Sudije: Nedović, Porobić, Kruljac

PARTIZAN: Smit, Ledej 8, Avramović 17, Koprivica, Panter 13, Smailagić 2, Trifunović 7, Anđušić 20, Doužer 7, Ponitka 11, Kaminski 7, Kaboklo 15

CEDEVITA OLIMPIJA: Stjuart 18, Radović 2, Radičević 2, Kobs 8, Glas 6, Blažić 12, Todorović, Džons 6, Klobučar, Omić 12, Dragić 22, Šaškov 13

Počelo je zakucavanjem Kaminskog, na drugoj strani uvek raspoloženi protiv Partizana Jaka Blažič pogađa trojku, a potom je i Stjuart pogodio jednu, a onda i još jednu, sve je išlo kako treba po goste koji su šutirali trojke 3 od 3 na startu utakmice.

Ipak, Partizan preokreće vrlo brzo, Kaminski je pogodio 2+1 za 13:9, a onda i trojka Pi-Džej Doužera. Odlično je Partizan igrao odbranu u tim trenucima, a posle trojke Pantera bilo je 19:9.

Aleksa Avramović je ušao sa velikom energijom srediom prve deonice, postigao vrlo brzo 9 poena, a odličan je bio i Anđušić, obojica su samo nastavili gde su stali protiv Efesa u Evroligi, pa je posle trojke Anđušića bilo 37:22.

Neverovatnu napadačku prvu četvrtinu završava Aleksa Avramović trojkom za 40:24, a onda još dva poena Anđušića.

Posle prve deonice, Avramović je imao 12 poena, Anđušić 11.

Ujedno, ovo je bio rekord po broju poena u prvoj četvrtini od strane jednog tima u AdmiralBet ABA ligi. Najviše poena u jednoj četvrtini postigla je ekipa Cibone protiv Bosne 2007. godine i to samo jedan više od crno-belih.

Nastavili su crno-beli da dominiraju u nastavku, prednost je rasla iz minuta u minut, a gosti su "prodisali" sredinom druge deonice kada su smanjili na 53:39 posle poena Radovića.

Razigrao se i Dragić, Partizanova odbrana više nije bila toliko čvrsta pa je gost smanjio na 57:47 na tri minuta do kraja prvog poluvremena.

Ipak, Partizan je vratio ozbiljniju prednost do kraja poluvremena, jurio je još jedan rekord, a to je 69 poena za poluvreme i - dostigao ga je! Prethodno je upravo Partizan imao 69 postignutih poena za poluvreme protiv MZT-a, a sada je isti klub postavio novi rekord!

Ponitka je pogodio za 68:53 sa linije za slobodna bacanja, onda je Trifunović primorao Kobsa na korake, da bi Ledej sa linije za slobodna bacanja pogodio za 70:55!

Razigrao se i Dragić, Partizanova odbrana više nije bila toliko čvrsta pa je gost smanjio na 57:47 na tri minuta do kraja prvog poluvremena. Partizan je, ipak, vratio ozbiljniju prednost, odigrali su agresivnu odbranu i to je urodilo plodom, i ne samo da su imali 13 poena viška na poluvremenu, već su i stigli do rekorda.

Ipak, gosti se nisu predavali, uspeli su da se ponovo spuste na -10, a onda poeni Šaškova za tri poena za 79:72 sredinom treće četvrtine.

Imala je Cedevita Olimpija napad na 83:77, ali su promašili dva uzastopna napada, da bi na drugoj strani Ponitka pokazao da je u odličnoj formi posle ove reprezentativne pauze i pogodio je za 8 poena viška u korist Partizana.

Crno-beli su uspeli da u poslednjih deset minuta utakmice uđu sa dvocifrenom prednošću posle serije dobrih odbrana.

Cedevita Olimpija je imala hiljadu života danas, prišli su čak na -5 posle serije 8:0, trojka Radičevića je bila za 90:85, ali je Kevin Panter bio taj koji je pogodio i prekinuo seriju gostiju. Ipak, Dragić pogađa trojku na pet minuta do kraja za -4 i brige Partizana su bile sve veće!

Partizan je konačno pobegao na +9 posle trojke Kabokla (101:92), ali ni tada nije prelomljeno jer je Cedevita Olimpija opet spustila na pet poena minusa.

I onda je Jaka Blažič pogodio za 102:99, imali su gosti i napad za izjednačenje, ali ga nisu iskoristili. Ni kada je Kaboklo pogodio za 104:99 nije bilo gotovo, gosti su stigli do -2, ali je ponovo Kaboklo bio smiren na drugoj strani sa linije za slobodna bacanja.

Sve je konačno bilo jasno na 11 sekundi do kraja kada je Kobs promašio za tri poena, a na drugoj strani Ponitka postigao dva poena sa linije za slobodna bacanja.