НИЈЕ МОГЛО БЕЗ ДРАМЕ: Партизан умало просуо велику предност!

03.03.2024. 19:34
Aleksa Avramović
Алекса Аврамовић / Извор: МН Press

Црно-бели ипак славили против Цедевите.

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Цедевита Олимпије у 21. колу АБА лиге, резултатом 110:102 (42:24, 28:33, 17:20, 23:25)

Разговарао са Обрадовићем, а Доужер га одушевио: Партизан добио појачање из Америке, открио је: "Волим овај клуб"Željko Obradović, KK Partizan, Pi Džej Doužer

ПАРТИЗАН ТРЕЋИ У ЕВРОПИ: Црно-бели не морају да брину о будућности!Savo Drezgić

ПАРТИЗАН ТРЕЋИ У ЕВРОПИ: Црно-бели не морају да брину о будућности!

НБА драфт квари Звезди планове, али не око Топића: Црвено-бели остају без играча који жели у АмерикуDraft

АБА ЛИГА, 21. коло

Партизан - Цедевита Олимпија 110:102 (42:24, 28:33, 17:20, 23:25)

Дворана: Београдска Арена

Судије: Недовић, Поробић, Круљац

ПАРТИЗАН: Смит, Ледеј 8, Аврамовић 17, Копривица, Пантер 13, Смаилагић 2, Трифуновић 7, Анђушић 20, Доужер 7, Понитка 11, Камински 7, Кабокло 15

ЦЕДЕВИТА ОЛИМПИЈА: Стјуарт 18, Радовић 2, Радичевић 2, Кобс 8, Глас 6, Блажић 12, Тодоровић, Џонс 6, Клобучар, Омић 12, Драгић 22, Шашков 13

Почело је закуцавањем Каминског, на другој страни увек расположени против Партизана Јака Блажич погађа тројку, а потом је и Стјуарт погодио једну, а онда и још једну, све је ишло како треба по госте који су шутирали тројке 3 од 3 на старту утакмице.

Ипак, Партизан преокреће врло брзо, Камински је погодио 2 1 за 13:9, а онда и тројка Пи-Џеј Доужера. Одлично је Партизан играо одбрану у тим тренуцима, а после тројке Пантера било је 19:9.

Алекса Аврамовић је ушао са великом енергијом средиом прве деонице, постигао врло брзо 9 поена, а одличан је био и Анђушић, обојица су само наставили где су стали против Ефеса у Евролиги, па је после тројке Анђушића било 37:22.

Невероватну нападачку прву четвртину завршава Алекса Аврамовић тројком за 40:24, а онда још два поена Анђушића.

После прве деонице, Аврамовић је имао 12 поена, Анђушић 11.

Уједно, ово је био рекорд по броју поена у првој четвртини од стране једног тима у АдмиралБет АБА лиги. Највише поена у једној четвртини постигла је екипа Цибоне против Босне 2007. године и то само један више од црно-белих.

Наставили су црно-бели да доминирају у наставку, предност је расла из минута у минут, а гости су "продисали" средином друге деонице када су смањили на 53:39 после поена Радовића.

Разиграо се и Драгић, Партизанова одбрана више није била толико чврста па је гост смањио на 57:47 на три минута до краја првог полувремена.

Ипак, Партизан је вратио озбиљнију предност до краја полувремена, јурио је још један рекорд, а то је 69 поена за полувреме и - достигао га је! Претходно је управо Партизан имао 69 постигнутих поена за полувреме против МЗТ-а, а сада је исти клуб поставио нови рекорд!

Понитка је погодио за 68:53 са линије за слободна бацања, онда је Трифуновић приморао Кобса на кораке, да би Ледеј са линије за слободна бацања погодио за 70:55!

Разиграо се и Драгић, Партизанова одбрана више није била толико чврста па је гост смањио на 57:47 на три минута до краја првог полувремена. Партизан је, ипак, вратио озбиљнију предност, одиграли су агресивну одбрану и то је уродило плодом, и не само да су имали 13 поена вишка на полувремену, већ су и стигли до рекорда.

Ипак, гости се нису предавали, успели су да се поново спусте на -10, а онда поени Шашкова за три поена за 79:72 средином треће четвртине.

Имала је Цедевита Олимпија напад на 83:77, али су промашили два узастопна напада, да би на другој страни Понитка показао да је у одличној форми после ове репрезентативне паузе и погодио је за 8 поена вишка у корист Партизана.

Црно-бели су успели да у последњих десет минута утакмице уђу са двоцифреном предношћу после серије добрих одбрана.

Цедевита Олимпија је имала хиљаду живота данас, пришли су чак на -5 после серије 8:0, тројка Радичевића је била за 90:85, али је Кевин Пантер био тај који је погодио и прекинуо серију гостију. Ипак, Драгић погађа тројку на пет минута до краја за -4 и бриге Партизана су биле све веће!

Партизан је коначно побегао на 9 после тројке Кабокла (101:92), али ни тада није преломљено јер је Цедевита Олимпија опет спустила на пет поена минуса.

И онда је Јака Блажич погодио за 102:99, имали су гости и напад за изједначење, али га нису искористили. Ни када је Кабокло погодио за 104:99 није било готово, гости су стигли до -2, али је поново Кабокло био смирен на другој страни са линије за слободна бацања.

Све је коначно било јасно на 11 секунди до краја када је Кобс промашио за три поена, а на другој страни Понитка постигао два поена са линије за слободна бацања.