25°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

PLEJ-OF ABA LIGE: Partizan pao u Zagrebu, ispustio finale i Evroligu! (VIDEO+FOTO)

02.04.2017. 20:42
Vilijam Hačer
Vilijam Hačer / Izvor: MN Press

Crno-beli nisu uspeli da slave u Hrvatskoj, pa će da izostane večiti derbi u borbi za trofej.

Cedevita je u finalu ABA lige. Majstorica polufinala plej-ofa, Cedevita – Partizan, završena je pobedom zagrebačkog tima, koji je slavio rezultatom 87:77, a ovim porazom su crno-beli ispustili i finale regionalnog takmičenja i Evroligu...

DA LI JE OVO DOBAR ILI LOŠ ZNAK? Pogledajte kako se kapiten Partizana zagrevao u Zagrebu (VIDEO)

RASTANAK SE PRIMAKAO: Evo ko će da zameni Vujoševića u Limožu (FOTO)

Domaći su meč počeli sigurnije, poveli 4:0, pa 6:3, (Džejms, 4. minut), a zatim i 11:7 (Babić), ali uzvratio je Gordon za 11:10 u 7. minutu. Međutim, posle toga Cedevita odmiče na „plus šest“ (16:10, 8. minut, Bilan). Pogodio je potom Hačer za 16:12, ali ponovo su domaći dodali gas i postavili rezultat prve deonice. (20:14). Zagrebačku ekipa u tim trenucima nije poremetio ni izostanak Boutrajta, koji se posle zagrevanja požalio na povredu i nije ulazio u igru.

I na startu druge četvrtine ostao je sličan odnos snaga i razlika na semaforu, domaći tim je sigurno poentirao, a s druge strane tim iz Humske je pogađao koš preko Andrića i Ratkovice, a kada je bilo 22:18 pojavila se nada da crno-beli mogu do preokreta. Međutim, Zagrepčani su bili sjajni u šutu za tri poena, seriju je otvorio Šurna, a onda je Musa postigao dve trojke i jednu dvojku i prudružio mu se Bilan (37:28, 16. minut).

VEROVALI ILI NE: Rezultat meča za Ginisa!

Isti igrač potom dovodi Zagrepčane do „plus 10“, a potom Musa do „plus 13“ (44:31, minut pre odlaska na veliki odmor). Crno-bele je u život vratio Marinković, trojkom u poslednjem minutu prvog poluvremena (44:36), ali Cedevitin festival šuteva sa distance nastavio je Krušlin i postavio rezultat prvog poluvremena (47:36).

U prvih 20 minuta Partizan je imao sedam izgubljenih lopti, 11-4 šutirao za tri, zabeležio 20 skokova, dok je Cedevita imala bilans trojki 15-8, 18 skokova i tri izgubljene lopte.

Na startu drugog poluvremena pogotke su razmenili Bilan, Hačer, Luković i Džejms, pri čemu je Cedevita održavala desetak poena prednosti. U 25. minutu posle poena Katića i Bilana bilo je 57:46, a do kraja trećeg perioda viđeno je klackanje između dvocifrenog i jednocifrenog vođstva domaćih.

U samom finišu te deonice zagrebačka ekipa je malo posustala, jer se povredio Arapović, koji je uz tuđu pomoć napustio teren, pa se na malu pauzu otišlo kod 69:63 (Marinković, trojka).

After 3/4: @KKCedevita - @PartizanBC 69:63. Follow live stats at https://t.co/ehEvoUP0nl #ABALiga #RoadToGlory #CedPar pic.twitter.com/Ns7aWPeeUD

Nije se predavao Partizan, Hačer je smanjio na 71:65 (34. minut), a zatim se Cedevita vratila posle dvominutnog posta, Musa je pogodio koš za 73:67. Veličković je postigao trojku za 73:70, ali je odmah istom merom vratio Šurna (76:70, 34. minut).

Naredna dva i po minuta je ostao nepromenjen rezultat, crno-beli su propustili da poentiraju iz nekoliko otvorenih šuteva, igrali brzopleto, da bi Babić realizovao dva slobodna bacanja za 78:70 . I Cedevita je bila neefikasna u tim momentima, ali izabranici trenera Aleksandra Džikića nisu uspeli da s eizdignu iz dotadašnjeg bledog izdanja. Ipak, ni posle „minus devet“ nisu odustajali crno-beli, Veličković se borio kao lav, ali napadi su se u većini slučajeva završavali traljavo.

Domaći su rutinski sačuvali vođstvo do samog kraja i posle prikazanog, zasluženo otišli u finale regionalnog takmičenja.

CEDEVITA – PARTIZAN 87:77 (20:14, 27:22, 22:27, 18:15)

DVORANA: Dom sportova

GLEDALACA: 3.000

SUDIJE: Pukl, Dragojević, Koljenšić

CEDEVITA: Džejms 6, Krušlin 3, Boutrajt, Katić 5, Babić 14, Žganjec 2, Musa 16, Bilan 16, Šurna 8, Begić 4, Tomas 7, Arapaović 6.

PARTIZAN: Robinson, Ratkovica 3, Vrabac, Marinković 10, Veličković 9, Majstorović, Birčević 7, Korpivica 2, Andrić 10, Hačer 16, Gordon 8, Luković 13.