ПЛЕЈ-ОФ АБА ЛИГЕ: Партизан пао у Загребу, испустио финале и Евролигу! (ВИДЕО+ФОТО)

02.04.2017. 20:42
Vilijam Hačer
Вилијам Хачер / Извор: МН Press

Црно-бели нису успели да славе у Хрватској, па ће да изостане вечити дерби у борби за трофеј.

Цедевита је у финалу АБА лиге. Мајсторица полуфинала плеј-офа, Цедевита – Партизан, завршена је победом загребачког тима, који је славио резултатом 87:77, а овим поразом су црно-бели испустили и финале регионалног такмичења и Евролигу...

ДА ЛИ ЈЕ ОВО ДОБАР ИЛИ ЛОШ ЗНАК? Погледајте како се капитен Партизана загревао у Загребу (ВИДЕО)

РАСТАНАК СЕ ПРИМАКАО: Ево ко ће да замени Вујошевића у Лиможу (ФОТО)

Домаћи су меч почели сигурније, повели 4:0, па 6:3, (Џејмс, 4. минут), а затим и 11:7 (Бабић), али узвратио је Гордон за 11:10 у 7. минуту. Међутим, после тога Цедевита одмиче на „плус шест“ (16:10, 8. минут, Билан). Погодио је потом Хачер за 16:12, али поново су домаћи додали гас и поставили резултат прве деонице. (20:14). Загребачку екипа у тим тренуцима није пореметио ни изостанак Боутрајта, који се после загревања пожалио на повреду и није улазио у игру.

И на старту друге четвртине остао је сличан однос снага и разлика на семафору, домаћи тим је сигурно поентирао, а с друге стране тим из Хумске је погађао кош преко Андрића и Ратковице, а када је било 22:18 појавила се нада да црно-бели могу до преокрета. Међутим, Загрепчани су били сјајни у шуту за три поена, серију је отворио Шурна, а онда је Муса постигао две тројке и једну двојку и прудружио му се Билан (37:28, 16. минут).

ВЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Резултат меча за Гиниса!

Исти играч потом доводи Загрепчане до „плус 10“, а потом Муса до „плус 13“ (44:31, минут пре одласка на велики одмор). Црно-беле је у живот вратио Маринковић, тројком у последњем минуту првог полувремена (44:36), али Цедевитин фестивал шутева са дистанце наставио је Крушлин и поставио резултат првог полувремена (47:36).

У првих 20 минута Партизан је имао седам изгубљених лопти, 11-4 шутирао за три, забележио 20 скокова, док је Цедевита имала биланс тројки 15-8, 18 скокова и три изгубљене лопте.

На старту другог полувремена поготке су разменили Билан, Хачер, Луковић и Џејмс, при чему је Цедевита одржавала десетак поена предности. У 25. минуту после поена Катића и Билана било је 57:46, а до краја трећег периода виђено је клацкање између двоцифреног и једноцифреног вођства домаћих.

У самом финишу те деонице загребачка екипа је мало посустала, јер се повредио Араповић, који је уз туђу помоћ напустио терен, па се на малу паузу отишло код 69:63 (Маринковић, тројка).

Афтер 3/4: @KKCedevita - @PartizanBC 69:63. Follow ливе статс ат https://t.co/ehEvoUP0nl #ABALiga #RoadToGlory #CedPar pic.twitter.com/Ns7aWPeeUD

Није се предавао Партизан, Хачер је смањио на 71:65 (34. минут), а затим се Цедевита вратила после двоминутног поста, Муса је погодио кош за 73:67. Величковић је постигао тројку за 73:70, али је одмах истом мером вратио Шурна (76:70, 34. минут).

Наредна два и по минута је остао непромењен резултат, црно-бели су пропустили да поентирају из неколико отворених шутева, играли брзоплето, да би Бабић реализовао два слободна бацања за 78:70 . И Цедевита је била неефикасна у тим моментима, али изабраници тренера Александра Џикића нису успели да с еиздигну из дотадашњег бледог издања. Ипак, ни после „минус девет“ нису одустајали црно-бели, Величковић се борио као лав, али напади су се у већини случајева завршавали траљаво.

Домаћи су рутински сачували вођство до самог краја и после приказаног, заслужено отишли у финале регионалног такмичења.

ЦЕДЕВИТА – ПАРТИЗАН 87:77 (20:14, 27:22, 22:27, 18:15)

ДВОРАНА: Дом спортова

ГЛЕДАЛАЦА: 3.000

СУДИЈЕ: Пукл, Драгојевић, Кољеншић

ЦЕДЕВИТА: Џејмс 6, Крушлин 3, Боутрајт, Катић 5, Бабић 14, Жгањец 2, Муса 16, Билан 16, Шурна 8, Бегић 4, Томас 7, Арапаовић 6.

ПАРТИЗАН: Робинсон, Ратковица 3, Врабац, Маринковић 10, Величковић 9, Мајсторовић, Бирчевић 7, Корпивица 2, Андрић 10, Хачер 16, Гордон 8, Луковић 13.