13°C
15.05.2024.
117.1155
108.571

POČELO LUDILO NA ZAPADU, ROKETSI NISU ISKORISTILI PREDNOST: Voriorsi ubedljivi u gostima! (VIDEO)

15.05.2018. 08:52
Stef Kari
Stef Kari / Izvor: Profimedia

Golden Stejt poveo u seriji protiv Hjustona.

U prvom meču finala zapadne konferencije ekipa Golden Stejt Voriorsa uspela je da na vrućem gostovanju u Hjustonu slavi sa 119:106 (30:29, 26:27, 24:31, 26:32) i tako povede u seriji sa 1:0.

KONAČNO: Slovenački košarkaši dobili premije za osvojeno Evropsko prvenstvo

POSLE ODLIČNE „RUKI“ GODINE U NBA: Teodosić otkrio gde će igrati sledeće sezone

Hjuston je otvorio meč u svom stilu i sa nekoliko ubačenih trojki usepo da prvi period igre reši u svoju korist. Džejms Harden odigrao je fantastično na ovoj utakmici i sa 41 poenom bio najefikasniji na ovom meču. Međutim, iako se na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom 56:56, to nije smetalo gostima da u trećoj četvrtini pokažu koliko zapravo vrede. Uspeli su da naprave osetnu prednost u tećem delu igre, koju su u poslednjoj deonici samo povećavali i lagano privodili meč u svoju korist.

Kod gostiju najefikasniji bio je Kevin Durent sa 37 poena, a pratio ga je Klej Tompson sa 28 koševa. Kod poraženog tima pored Hardena, istakao se i iskusni plejmejker Kris Pol sa 23 koša i tri asistencije.

Sledeći meč igra se u četvrtak, a domaćin će biti ponovo ekipa Roketsa.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.