ПОЧЕЛО ЛУДИЛО НА ЗАПАДУ, РОКЕТСИ НИСУ ИСКОРИСТИЛИ ПРЕДНОСТ: Вориорси убедљиви у гостима! (ВИДЕО)

15.05.2018. 08:52
Stef Kari
Стеф Кари / Извор: Профимедиа

Голден Стејт повео у серији против Хјустона.

У првом мечу финала западне конференције екипа Голден Стејт Вориорса успела је да на врућем гостовању у Хјустону слави са 119:106 (30:29, 26:27, 24:31, 26:32) и тако поведе у серији са 1:0.

КОНАЧНО: Словеначки кошаркаши добили премије за освојено Европско првенство

ПОСЛЕ ОДЛИЧНЕ „РУКИ“ ГОДИНЕ У НБА: Теодосић открио где ће играти следеће сезоне

Хјустон је отворио меч у свом стилу и са неколико убачених тројки усепо да први период игре реши у своју корист. Џејмс Харден одиграо је фантастично на овој утакмици и са 41 поеном био најефикаснији на овом мечу. Међутим, иако се на полувреме се отишло са нерешеним резултатом 56:56, то није сметало гостима да у трећој четвртини покажу колико заправо вреде. Успели су да направе осетну предност у тећем делу игре, коју су у последњој деоници само повећавали и лагано приводили меч у своју корист.

Код гостију најефикаснији био је Кевин Дурент са 37 поена, а пратио га је Клеј Томпсон са 28 кошева. Код пораженог тима поред Хардена, истакао се и искусни плејмејкер Крис Пол са 23 коша и три асистенције.

Следећи меч игра се у четвртак, а домаћин ће бити поново екипа Рокетса.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.