POLUFINALE PLEJ-OFA ABA LIGE: Zvezda poklekla u "Morači", igraće se majstorica! (FOTO)

28.03.2017. 21:44
Marko Gudurić
Marko Gudurić / Izvor: MN Press
Treći, odlučujući duel ovih timova za plasman u finale je 4. aprila u Beogradu.

Pobednik drugog meča polufinala plej-ofa ABA lige Budućnost  - Crvena zvezda je podgorički tim,  koji je slavio rezultatom 63:57 i izjednačio u seriji na 1:1. Dakle, u Beogradu, 4. aprila, igraće se majstorica za prolaz u finale.

Bio je ovo ne baš kvalitetan meč, sa smenom perioda i dobre i loše, efikasne i neefikasne igre oba tima. Međutim, Podgoričani su se bolje snašli kada je bilo najpotrebnije, a s druge strane, Zvezda je igrala daleko ispod uobičajenog nivoa, bez pomoći neoporavljenog Jovića, a Simonović je potvrdio da se trenutno nalazi u lošoj formi...

Meč je otvorio Dangubić (0:2), u istom ritmu nastavio Kuzmić (0:4), a posle toga su se probudiii Podgoričani 3:4 (4. minut, Savović).

KINGSIMA PREKIPELO: Divcu se sprema OTKAZ (FOTO)

CEDEVITA U VELIKOM PROBLEMU: Protiv Partizana najverovatnije BEZ NJEGA (FOTO)

Budućnost je u narednim minutima održavala vođstvo i povećala ga na 9:4 (6. minut), da bi onda usledio odgovor Zvezde za 9:7(7.minut), posle čega su se ekipe smenjivale u periodima dobre igre - 12:7, 12:10 (9.minut).  Prva deonica sa neuobičajeno malo poena završena je rezultatom 13:13 (11. minut), a početkom druge ponovo je Zvezda povela. Lazić je najpre poentirao za 13:15, a zatim oduzeo loptu rivalu i sam u kontranapdu pogodio koš za 13:17 (11.minut).

S druge strane, Budućnost je tek u 13. minutu postigla prve poene u drugoj deonici, najpre je Šehović, pa Rejnold poentirao (18:17, 14.minut), a posle pogotka Savovića bilo je 20:17. Uzvratio je Lazić (23:19), ali domaći su i dalje imali inicijativu, jer je Savović  napravio mini seriju za najveće vođstvo svog tima u dotadašnjem delu susreta (27:21, 17. minut), koje je potom povećao Klasen na 29:21.

UVEK ATRAKTIVNA: Milica Dabović sjajno dočekana u Novom Pazaru (VIDEO +FOTO)

Nije srpski i jadranski šampion uspevao je da pronađe ritam i pravu igru, pa su Podgoričani ubrzo pobegli na „plus deset“, kako je i završeno prvo poluvreme (33:23). Rezultat druge četvrtine dovoljno govori (20:10), Đetići su bili bolji i efikasniji.

U 22. minutu je utisak donekle popravio Kuzmić sjajnim zakucavanjem (35:27), a zatim se tri minuta igralo bez poena, da bi Volters približio Zvezdu na „minus šest“.

Budućnost je posle četvorominutnog posta poentirala najpre preko Suada Šehovića, pa Gordića, a zatim su Beograđani uzvratili trojkom, međutim, na semaforu nije bilo značajnijih promena, uglavnom se vrtela razlika oko desetak poena prednosti u korist domaćih. Situaciju je promenila trojka Gudurića (42:37, 29. minut), a do kraja trećeg perioda obe ekipe su se propisno ispromašivale.  A rezultat tog kvartala dovoljno govori 9:14!

Poslednja četvrtina je otvorena poenima Popovića (44:37), a potom se igralo poen za poen, pri čemu se vođstvo Podgoričana kretalo pet do osam poena (50:42, 33. minut).

Kod crveno-belih je bilo primetno neigranje nedovoljno oporavljenog Jovića, koji je proveo 11 minuta na parketu u prvom poluvremenu i više nije ulazio u igru. Nadu u preokret je, ipak, vratio Volters sa pet vezanih poena - 52:45 (35. minut).

Posle Savovićeve realizacije slobodnih bacanja bilo je 56:48 u 37. minutu, a u narednom napadu Zvezda je izgubila loptu, što je brzo i vešto kaznio Gordić (58:48). I već tada se nazirao ishod, odnosno pobednik, jer do kraja se zadržao isti odnos snaga.

BUDUĆNOST - CRVENA ZVEZDA 63:57 (13:13, 20:10, 9:14, 21:20 )

DVORANA: Morača

GLEDALACA: 4.500

SUDIJE: Pukl, Hordov, Obrknežević

BUDUĆNOST: Rejnolds 7, Suad Šehović 6, Subotić 2, Sead Šehović 6, Gordić 12, Baćović, Ilić 3, Savović 15, Klasen 5, Nikolić 3, Popović 4, Vranješ.

CRVENA ZVEZDA: Volters 11, Tompson 2, Dangubić 2, Mitrović 4, Lazić 9, Dobrić, Simonović 3, Dženkins 5, Gudurić 17, Jović , Kuzmić 4, Bjelica.