ПОЛУФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФА АБА ЛИГЕ: Звезда поклекла у "Морачи", играће се мајсторица! (ФОТО)

28.03.2017. 21:44
Marko Gudurić
Марко Гудурић / Извор: МН Press

Трећи, одлучујући дуел ових тимова за пласман у финале је 4. априла у Београду.

Победник другог меча полуфинала плеј-офа АБА лиге Будућност  - Црвена звезда је подгорички тим,  који је славио резултатом 63:57 и изједначио у серији на 1:1. Дакле, у Београду, 4. априла, играће се мајсторица за пролаз у финале.

Био је ово не баш квалитетан меч, са сменом периода и добре и лоше, ефикасне и неефикасне игре оба тима. Међутим, Подгоричани су се боље снашли када је било најпотребније, а с друге стране, Звезда је играла далеко испод уобичајеног нивоа, без помоћи неопорављеног Јовића, а Симоновић је потврдио да се тренутно налази у лошој форми...

Меч је отворио Дангубић (0:2), у истом ритму наставио Кузмић (0:4), а после тога су се пробудиии Подгоричани 3:4 (4. минут, Савовић).

КИНГСИМА ПРЕКИПЕЛО: Дивцу се спрема ОТКАЗ (ФОТО)

ЦЕДЕВИТА У ВЕЛИКОМ ПРОБЛЕМУ: Против Партизана највероватније БЕЗ ЊЕГА (ФОТО)

Будућност је у наредним минутима одржавала вођство и повећала га на 9:4 (6. минут), да би онда уследио одговор Звезде за 9:7(7.минут), после чега су се екипе смењивале у периодима добре игре - 12:7, 12:10 (9.минут).  Прва деоница са неуобичајено мало поена завршена је резултатом 13:13 (11. минут), а почетком друге поново је Звезда повела. Лазић је најпре поентирао за 13:15, а затим одузео лопту ривалу и сам у контранапду погодио кош за 13:17 (11.минут).

С друге стране, Будућност је тек у 13. минуту постигла прве поене у другој деоници, најпре је Шеховић, па Рејнолд поентирао (18:17, 14.минут), а после поготка Савовића било је 20:17. Узвратио је Лазић (23:19), али домаћи су и даље имали иницијативу, јер је Савовић  направио мини серију за највеће вођство свог тима у дотадашњем делу сусрета (27:21, 17. минут), које је потом повећао Класен на 29:21.

УВЕК АТРАКТИВНА: Милица Дабовић сјајно дочекана у Новом Пазару (ВИДЕО ФОТО)

Није српски и јадрански шампион успевао је да пронађе ритам и праву игру, па су Подгоричани убрзо побегли на „плус десет“, како је и завршено прво полувреме (33:23). Резултат друге четвртине довољно говори (20:10), Ђетићи су били бољи и ефикаснији.

У 22. минуту је утисак донекле поправио Кузмић сјајним закуцавањем (35:27), а затим се три минута играло без поена, да би Волтерс приближио Звезду на „минус шест“.

Будућност је после четвороминутног поста поентирала најпре преко Суада Шеховића, па Гордића, а затим су Београђани узвратили тројком, међутим, на семафору није било значајнијих промена, углавном се вртела разлика око десетак поена предности у корист домаћих. Ситуацију је променила тројка Гудурића (42:37, 29. минут), а до краја трећег периода обе екипе су се прописно испромашивале.  А резултат тог квартала довољно говори 9:14!

Последња четвртина је отворена поенима Поповића (44:37), а потом се играло поен за поен, при чему се вођство Подгоричана кретало пет до осам поена (50:42, 33. минут).

Код црвено-белих је било приметно неиграње недовољно опорављеног Јовића, који је провео 11 минута на паркету у првом полувремену и више није улазио у игру. Наду у преокрет је, ипак, вратио Волтерс са пет везаних поена - 52:45 (35. минут).

После Савовићеве реализације слободних бацања било је 56:48 у 37. минуту, а у наредном нападу Звезда је изгубила лопту, што је брзо и вешто казнио Гордић (58:48). И већ тада се назирао исход, односно победник, јер до краја се задржао исти однос снага.

БУДУЋНОСТ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 63:57 (13:13, 20:10, 9:14, 21:20 )

ДВОРАНА: Морача

ГЛЕДАЛАЦА: 4.500

СУДИЈЕ: Пукл, Хордов, Обркнежевић

БУДУЋНОСТ: Рејнолдс 7, Суад Шеховић 6, Суботић 2, Сеад Шеховић 6, Гордић 12, Баћовић, Илић 3, Савовић 15, Класен 5, Николић 3, Поповић 4, Врањеш.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 11, Томпсон 2, Дангубић 2, Митровић 4, Лазић 9, Добрић, Симоновић 3, Џенкинс 5, Гудурић 17, Јовић , Кузмић 4, Бјелица.