POIGRAVANJE: Partizan zgromio nedorasli MZT, 53 razlike u Areni

16.01.2023. 18:48
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli ostvarili 13. pobedu u regionalnom takmičenju.

Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali ekipu MZT-a u poslednjem meču 15. kola ABA lige sa 120:67 (29:15, 25:19, 30:17, 36:16) i tako ostvarili 13. pobedu u sezoni, dok su gosti iz Skoplja poraženi 13. put. Crno-beli su sav posao završili već u prvoj četvrtini kada su stekli dvocifrenu prednost koju su samo povećavali do kraja.

Nova oprema za nove pobede: Mozzart nastavio sa akcijom donacije dresova loklanim klubovima

NIJE IGRAO OD LETOS: Fener objavio kada se vraća Bjelica

ODLAZAK IZ PARTIZANA: Trebalo je da bude veliko pojačanje, ali se to nije desilo (FOTO)

Gost iiz Skoplja ima li su nešto bolji početak meča i vođstvo od 4:2, ali je osam uzastopnih poena Pantera doneo Partizanu prednost 10:4 u 4. minutu. Lesor i Papapetru pridružili su se Panteru poenima i crno-beli su održavali prednost, da bi Smailagić polovičnim učinkom sa linije za slobodna bacanja doneo Partizanu prvu dvocifrenu prednost na meču 21:11 u 8. minutu. Do kraja prve četvrtine Pasrtizan je dodatno uvećao prednos i na mali odmor otišao sa vođstvom 29:15.

Sa šest uzastopnih poena je drugug deonicu otvorio Smailagić, a crno-bel istigli do novemaksimalne prednosti 35:17, da bi MZT uspeo da odgovori seruijom 8-0 i smanji na 35:23. Brzo je Partzian uzvratio preko pEzguma koji je sa pet poena u nizu vratio crno-bele na +17 (40:23) u 15. minutu. MZT je samo na momente uspevao da odgovori domaćinu, ali su crno-beli u potpunosti držali pod kontrolom dešavanja na parketu, a posle odličnog solo prodora i zakucavanja Avramovića ponovo imali 17 poena viška 46:29 u 17. minutu, da bi Vukčević i Naneli sa dve trojke u nizu doneli maksimalno vođstvo Partizanu 52:31 100 nepuna dva minuta pre kraja poluvremena. Do odlaska na odmor Avramović je oba puta bio precizan sa penala, a Damjan Stojanovski je trojkom smanjio vođstvo crno-belih 54:34.

Partizan je dobro krenuo i u drugo poluvreme, iako je MZT prvi stigao do poena. Međutim, crno-beli su preko Papapetrua i Madar dodatno povećali prednost na 64:40 u 25. minutu. Željko Obradović iskoristio je ovaj meč da malo odmori igrače koji nose najveći teret u doasadšnjem delu sezone, ali rezultat nije trepo pošto su crno-beli konstantno bili na dvadesetak poena prednosti, da bi Anđušić trojkom doneo prednost 72:46 u 27. minutu. Do kraja deonice je Partizan povećao prednost poenima Leeja, Egzuma i Avramovića na 84:51. Poslednja četvrtina bila je samo formalnost. Crno-beli su odigrali rutinski, a bilo je prostora i za egzibicione poteze poput kucanja Vukčevića posle kojeg je Partizan vodio 94:51 u 33. minutu. Gosti su potpuno bili demoralisani, a Vukčević je novim zakucavanjem povećao prednost Partizana na 109:61 u 36. minutu da bi crno-beli mirno priveli meč kraju za ubedljiv trijumf.

PARTIZAN - MZT 120:67 (29:15, 25:19, 30:17, 36:16)

DVORANA: Štark arena

SUDIJE: Hordov, Kruljac, Javor

GLEDALACA: 5.111

PARTIZAN: Vukčević 13, Ledej 5, Avramović 18, Panter 8, Smailagić 24, Papapetru 3, Egzum 9, Naneli 9, Lesor 6, Trifunović 5, Anđušić 6, Madar 14.

MZT: Krstevski 7, Bursać 2, Mićović 4, Kefi 14, Robev, Mitevski, Kuk, Ver 10, Abu 4, D. Stojanovski 16, V. Stojanovski 10, Pandev.