ПОИГРАВАЊЕ: Партизан згромио недорасли МЗТ, 53 разлике у Арени

16.01.2023. 18:48
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели остварили 13. победу у регионалном такмичењу.

Кошаркаши Партизана убедљиво су савладали екипу МЗТ-а у последњем мечу 15. кола АБА лиге са 120:67 (29:15, 25:19, 30:17, 36:16) и тако остварили 13. победу у сезони, док су гости из Скопља поражени 13. пут. Црно-бели су сав посао завршили већ у првој четвртини када су стекли двоцифрену предност коју су само повећавали до краја.

Нова опрема за нове победе: Mozzart наставио са акцијом донације дресова локланим клубовима

НИЈЕ ИГРАО ОД ЛЕТОС: Фенер објавио када се враћа Бјелица

ОДЛАЗАК ИЗ ПАРТИЗАНА: Требало је да буде велико појачање, али се то није десило (ФОТО)

Гост ииз Скопља има ли су нешто бољи почетак меча и вођство од 4:2, али је осам узастопних поена Пантера донео Партизану предност 10:4 у 4. минуту. Лесор и Папапетру придружили су се Пантеру поенима и црно-бели су одржавали предност, да би Смаилагић половичним учинком са линије за слободна бацања донео Партизану прву двоцифрену предност на мечу 21:11 у 8. минуту. До краја прве четвртине Пасртизан је додатно увећао преднос и на мали одмор отишао са вођством 29:15.

Са шест узастопних поена је другуг деоницу отворио Смаилагић, а црно-бел истигли до новемаксималне предности 35:17, да би МЗТ успео да одговори серуијом 8-0 и смањи на 35:23. Брзо је Партзиан узвратио преко пЕзгума који је са пет поена у низу вратио црно-беле на 17 (40:23) у 15. минуту. МЗТ је само на моменте успевао да одговори домаћину, али су црно-бели у потпуности држали под контролом дешавања на паркету, а после одличног соло продора и закуцавања Аврамовића поново имали 17 поена вишка 46:29 у 17. минуту, да би Вукчевић и Нанели са две тројке у низу донели максимално вођство Партизану 52:31 100 непуна два минута пре краја полувремена. До одласка на одмор Аврамовић је оба пута био прецизан са пенала, а Дамјан Стојановски је тројком смањио вођство црно-белих 54:34.

Партизан је добро кренуо и у друго полувреме, иако је МЗТ први стигао до поена. Међутим, црно-бели су преко Папапетруа и Мадар додатно повећали предност на 64:40 у 25. минуту. Жељко Обрадовић искористио је овај меч да мало одмори играче који носе највећи терет у доасадшњем делу сезоне, али резултат није трепо пошто су црно-бели константно били на двадесетак поена предности, да би Анђушић тројком донео предност 72:46 у 27. минуту. До краја деонице је Партизан повећао предност поенима Лееја, Егзума и Аврамовића на 84:51. Последња четвртина била је само формалност. Црно-бели су одиграли рутински, а било је простора и за егзибиционе потезе попут куцања Вукчевића после којег је Партизан водио 94:51 у 33. минуту. Гости су потпуно били деморалисани, а Вукчевић је новим закуцавањем повећао предност Партизана на 109:61 у 36. минуту да би црно-бели мирно привели меч крају за убедљив тријумф.

ПАРТИЗАН - МЗТ 120:67 (29:15, 25:19, 30:17, 36:16)

ДВОРАНА: Штарк арена

СУДИЈЕ: Хордов, Круљац, Јавор

ГЛЕДАЛАЦА: 5.111

ПАРТИЗАН: Вукчевић 13, Ледеј 5, Аврамовић 18, Пантер 8, Смаилагић 24, Папапетру 3, Егзум 9, Нанели 9, Лесор 6, Трифуновић 5, Анђушић 6, Мадар 14.

МЗТ: Крстевски 7, Бурсаћ 2, Мићовић 4, Кефи 14, Робев, Митевски, Кук, Вер 10, Абу 4, Д. Стојановски 16, В. Стојановски 10, Пандев.