SENZACIJA U MALAGI: Unikaha srušila evropskog šampiona! (FOTO)

12.10.2017. 23:01
Nemanja Nedović, košarkaš Unikahe
Nemanja Nedović, košarkaš Unikahe / Izvor: Profimedia

Srpski trio u Unikahi solidan, a Gudurić u Feneru igrao 11 minuta.

Na uzbudljivom meču u Malagi, u duelu Unikahe i Fenerbahčea u prvom kolu Evrolige pobeda je pripala domaćoj ekipi - 68:67 (20:20, 16:21, 9:14, 18:10).

BEZ UZBUĐENJA U PIREJU I BAMBERGU: Makabi i Olimpijakos lagano do pobede (FOTO)

STARTOVALA EVROLIGA: CSKA izbegao iznenađenje, Real rutinski u Istanbulu (FOTO)

Domaći su na startu poveoli 6:0, ali je Fener izjednačio na 8:8 i preokrenuo na 8:13 u 13. minutu, posle čega je vođena izjednačena borba. U drugoj deonici aktuelni evropski prvak je zaigrao ubedljivije i stekao osetniju prednost (31:39, 18. minut), da bi se na veliki odmor otišlo kod 36:41.

U trećem periodu ekipa iz Istanbula je stekla dvocifrenu prednost i konstantno držala Unikahu na pristojnoj distanci, a na kraju te deonice bilo je 50:57. Tim iz Malage se nije predavao, u poslednjem kvartalu krenuo je na sve ili ništa (56:57, 32. minut) i posle velike borbe, uz podršku prepunog gledališta, stigao do preokreta 60:57.

Unikaha zatim odmiče na 66:60 (37. minut), a Milosavljević dodaje poene za 68:60. Igrao je tim iz Malage kao u transu, a Fenerbahče nije mogao da dođe sebi, sve do osmog minuta u toj deonici postigao je svega tri poena. Međutim, na minut i po pred kraj izabranici Željka Obradovića napravili su seriju 7:0 i u poslednji minut se ušlo u pravu dramu, kod rezultata 68:67.

Fener je imao šansu da pobedi, ali nekoliko sekundi pre poslednjeg zvuka sirene promašio je koš Kostas Slukas i Unikaha je zasluženo slavila.

NOVICA OTVORIO DUŠU: Došao mi istetoviran lik iz Grocke od dva metra sa tricepsom i šta sam mogao da radim?!

Srpski trio Nemanja Nedović, Dragan Milosavljević, Dejan Musli pružio je solidnu igru i imao sličan učinak. Nedović je postigao 8 poena uz 2 skoka i tri asistencije, Milosavljević takođe 8 poena, 5 skokova i Musli 9 poena i 3 skoka.

Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Šermadini sa 12 poena i 4 skoka, a u poraženom su bolji od ostalih bili Slukas 15 i Veseli 12, dok je Gudurić za 11 minuta postigao 5 poena i imao 1 skok i 1 asistenciju.