ŠOK U ZADRU: Budućnost dobila IZGUBLJENU UTAKMICU!

U večerašnjem sedmom kolu ABA lige desilo se najveće iznenađenje od početka sezone. Ekipa Zadra je večeras pred svojim navijačima bila na pragu pete pobede u prvih sedam kola.

PALI PRVI REZOVI OD DOLASKA IVANOVIĆA: Trojka napustila Crvenu zvezdu

EFES NASTAVIO NIZ: Micić CEPAO mrežice!

”SVESNI SMO SNAGE PARTIZANA”: Iz Splita poručuju da će užuvati u košarci!

Posle senzacionalne pobede nad Crvenom zvezdom pre desetak dana u Beogradu, Zadar je večeras na svom terenu bio veoma efikasan i protiv Budućnosti, ali je na kraju prokockao maltene već dobijen meč!

Serijom grešaka u samom finišu Zadar je pružio priliku gostima da se izvuku, što je Rejnolds na kraju iskoristio i trojkom na pet sekundi do kraja doneo pobedu Budućnosti od 104:103!

Sada obe ekipe imaju skor 4-3 posle sedam odigranih kola.

Zadar je sjajno započeo ovu utakmicu, pre svega napadački. Predvođen trenutno najkorisnijim igračem lige Lukom Božićem je već u prvoj deonici stekao dvocifrenu prednost koju je uglavnom održao i tokom drugog kvartala i na poluvreme odneo devet poena razlike - 52:43.

Uz Božića je veliki poenterski doprinos u prvom poluvremenu dao i Jordano - njih dvojica su posle prvog poluvremena imali po 13 postignutih poena.

Ništa se bitnije nije promenilo ni u trećoj četvrtini, Budućnost je uspevala nakratko da priđe na četiri-pet poena zaostatka, ali se Zadar vrlo brzo vraćao na desetak poena razlike.

Budućnost je početkom poslednje deonice prišla na 82:81, Zadrani odgovaraju serijom 5:0, a posle kontre Bel-Hejnsa gosti ponovo hvataju priključak - 87:85.

Međutim, Luka Božić preuzima odgovornost i svojim novim poenima vraća šest poena prednosti Zadranima - 93:87.

Izgledalo je da će bez većih problema predvoditi svoj tim do nove pobede, ali je u poslednjem minutu meča usledila serija velikih grešaka domaćeg tima, par promašaja u napadu, izgubljene lopte i Budućnost je serijom 8:0 to uspela da kazni! Na pet sekundi do kraja Rejnolds pogađa trojku za vođstvo Podgoričana od 104:103!

Usledio je tajm-aut domaćih i njihov poslednji napad, ali sada se već uvukla velika nesigurnost u njihove redove, nisu pogodili i slavlje Podgoričana je moglo da počne!

Božić je meč završio sa 34 poena, sedam skokova i šest asistencija, a Jordano ga je pratio sa 23 poena.

U pobedničkoj ekipi Bel-Hejns 28 poena, a Rejnolds je upisao 19 poena uz osam skokova.

NE PROPUSTITE! Sve vesti o Mundijalu u Kataru pročitajte OVDE.