ШОК У ЗАДРУ: Будућност добила ИЗГУБЉЕНУ УТАКМИЦУ!

19.11.2022. 20:34
KK Budućnost
KK Будућност / Извор: МН Press

Седмо коло регионалног првенства..

У вечерашњем седмом колу АБА лиге десило се највеће изненађење од почетка сезоне. Екипа Задра је вечерас пред својим навијачима била на прагу пете победе у првих седам кола.

ПАЛИ ПРВИ РЕЗОВИ ОД ДОЛАСКА ИВАНОВИЋА: Тројка напустила Црвену звезду

ЕФЕС НАСТАВИО НИЗ: Мицић ЦЕПАО мрежице!

”СВЕСНИ СМО СНАГЕ ПАРТИЗАНА”: Из Сплита поручују да ће ужувати у кошарци!

После сензационалне победе над Црвеном звездом пре десетак дана у Београду, Задар је вечерас на свом терену био веома ефикасан и против Будућности, али је на крају прокоцкао малтене већ добијен меч!

Серијом грешака у самом финишу Задар је пружио прилику гостима да се извуку, што је Рејнолдс на крају искористио и тројком на пет секунди до краја донео победу Будућности од 104:103!

Сада обе екипе имају скор 4-3 после седам одиграних кола.

Задар је сјајно започео ову утакмицу, пре свега нападачки. Предвођен тренутно најкориснијим играчем лиге Луком Божићем је већ у првој деоници стекао двоцифрену предност коју је углавном одржао и током другог квартала и на полувреме однео девет поена разлике - 52:43.

Уз Божића је велики поентерски допринос у првом полувремену дао и Јордано - њих двојица су после првог полувремена имали по 13 постигнутих поена.

Ништа се битније није променило ни у трећој четвртини, Будућност је успевала накратко да приђе на четири-пет поена заостатка, али се Задар врло брзо враћао на десетак поена разлике.

Будућност је почетком последње деонице пришла на 82:81, Задрани одговарају серијом 5:0, а после контре Бел-Хејнса гости поново хватају прикључак - 87:85.

Међутим, Лука Божић преузима одговорност и својим новим поенима враћа шест поена предности Задранима - 93:87.

Изгледало је да ће без већих проблема предводити свој тим до нове победе, али је у последњем минуту меча уследила серија великих грешака домаћег тима, пар промашаја у нападу, изгубљене лопте и Будућност је серијом 8:0 то успела да казни! На пет секунди до краја Рејнолдс погађа тројку за вођство Подгоричана од 104:103!

Уследио је тајм-аут домаћих и њихов последњи напад, али сада се већ увукла велика несигурност у њихове редове, нису погодили и славље Подгоричана је могло да почне!

Божић је меч завршио са 34 поена, седам скокова и шест асистенција, а Јордано га је пратио са 23 поена.

У победничкој екипи Бел-Хејнс 28 поена, а Рејнолдс је уписао 19 поена уз осам скокова.

НЕ ПРОПУСТИТЕ! Све вести о Мундијалу у Катару прочитајте ОВДЕ.