SRBIN ZALUDEO AMERE: Bogdanova RAFALNA paljba! REKORD karijere malo za POBEDU Kraljeva! (VIDEO)

18.01.2018. 08:01
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Profimedia

Blistavo veče Bogdanovića.

Reprezentativac Srbije Bogdan Bogdanović odigrao je partiju karijere protiv Jute (105:120). Kraljevi nisu uspeli da iznenade goste, ali su Džezeri imali priliku da uživaju u bravurama našeg košarkaša. Sa postignutih 25 poena, nekadašnji as Partizana i evropskog šampiona Fenerbahčea, napravio je rekord karijere i ispisao novo poglavlje od dolaska u NBA.

STARTOVALA ABA LIGA 2: Vrščani srušili Bosnu, Simeunović za istoriju (FOTO)

EVROKUP: Šou Milana Mačvana, Budućnost ruši sve redom!

AFLALA KASNO UPOZORILI: Gde se kačiš sa SRBIMA? Oni se ničega NE PLAŠE (VIDEO)

Bogdan je na parketu proveo 39 minuta i od 25 poena, uz maestralan šut iz igre (9/11 za dva) i nepogrešiv za tri poena (6/6), šest skokova, dve asistencije i jednu ukradenu loptu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Donovan Mičel sa 34 poena, Rodni Hud je ubacio 25 poena, Derik Fejvors imao "dabl-dabl" sa 14 koševa i 11 uhvaćenih lopti, a isti broj poena postigao je i Džo Ingls.

Kingsi su odlično otvorili duel i u drugu četvrtinu ušli sa 10 poena viška (18:8), međutim, gosti su preuzeli ubrzo kontrolu igre poveli, a vođstvo je iz minuta u minut raslo, da bi krajem trećeg perioda bilo +18 za tim iz Solt Lejk Sitija (85:67).

Sakramentu je zabeležio 31. poraz u sezoni, dok je Juta zabeležila 18. pobedu u 44 utakmice.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.