СРБИН ЗАЛУДЕО АМЕРЕ: Богданова РАФАЛНА паљба! РЕКОРД каријере мало за ПОБЕДУ Краљева! (ВИДЕО)

18.01.2018. 08:01
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Профимедиа

Блиставо вече Богдановића.

Репрезентативац Србије Богдан Богдановић одиграо је партију каријере против Јуте (105:120). Краљеви нису успели да изненаде госте, али су Џезери имали прилику да уживају у бравурама нашег кошаркаша. Са постигнутих 25 поена, некадашњи ас Партизана и европског шампиона Фенербахчеа, направио је рекорд каријере и исписао ново поглавље од доласка у НБА.

СТАРТОВАЛА АБА ЛИГА 2: Вршчани срушили Босну, Симеуновић за историју (ФОТО)

ЕВРОКУП: Шоу Милана Мачвана, Будућност руши све редом!

АФЛАЛА КАСНО УПОЗОРИЛИ: Где се качиш са СРБИМА? Они се ничега НЕ ПЛАШЕ (ВИДЕО)

Богдан је на паркету провео 39 минута и од 25 поена, уз маестралан шут из игре (9/11 за два) и непогрешив за три поена (6/6), шест скокова, две асистенције и једну украдену лопту.

Најефикаснији у победничком тиму био је Донован Мичел са 34 поена, Родни Худ је убацио 25 поена, Дерик Фејворс имао "дабл-дабл" са 14 кошева и 11 ухваћених лопти, а исти број поена постигао је и Џо Инглс.

Кингси су одлично отворили дуел и у другу четвртину ушли са 10 поена вишка (18:8), међутим, гости су преузели убрзо контролу игре повели, а вођство је из минута у минут расло, да би крајем трећег периода било 18 за тим из Солт Лејк Ситија (85:67).

Сакраменту је забележио 31. пораз у сезони, док је Јута забележила 18. победу у 44 утакмице.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.