SRBIJI DRAMA U ISTANBULU: Orlovi PROKOCKALI +21 ali ipak TRIJUMFOVALI!

28.08.2022. 19:47
Kss
Kss / Izvor: Foto: KSS

Kvalifikacije za Mundobasket.

Košarkaška reprezentacija Srbije, uspela je da savlada selekciju Turske, rezultatom 79:72 u okviru kvalifikacija za Mundobasket.

NAVIJAJ ZA SRBIJU! Preuzmi 1.000 RSD BONUSA i podrži "Orlove" u meču protiv Turske

LARKIN, KORKMAZ... Ataman objavio spisak za Srbiju

VELIKI UDARAC ZA REPREZENTACIJU: Galinari PROPUŠTA Evrobasket!

Naš tim je počeo u petorci Micić, Marinković, Kalinić, Lučić i Jokić i to je odmah bilo ohrabrenje, jer se Micić potpuno oporavio od povrede.

U prvoj četvrtini Srbija je zgromila Tursku, demonstrirala je super-modernu košarku i dobila ovaj period sa 26:11.

Jokić se poigravao sa Šengunom i Šanlijem i nakupio je 11 poena u ovom periodu. Kalinić je pogodio trojku, Micić dirigovao igrom, pa je na dva i po minuta pre kraja bilo 19:9. Gudurić je potom lepo položio, Lučić ubacio trojku, a Milutinov stavio tačku na savršenu četvrtinu u poslednjoj sekundi.

Osman i Larkin su potpuno zaustavljeni u prvih deset minuta, a jedini koji je mučio Srbe bio je Korkmaz.

Srbija je u prvoj polovini druge četvrtine iskontrolisala situaciju na parketu. Mahmutoglu je zapretio trojkom, ali je Pešić zvao tajm-aut i nakon toga je Jagodić-Kuridža dao trojku, a Jokić pogodio ispod koša za ubedljivih 37:21.

Vasa Micić je iznudio tri slobodna bacanja na 2,57 do kraja i realizovao jedno, za 38:23. Poton je Šengun pogodio trojku za 38:26.

Jokić se zatim ponovo poigrao sa Šengunom i pogodio dva puta za 42:26.

Nikola Jokić je dao koš na 11 sekundi do kraja za 44:28.

I za kraj, šlag na tortu. Neverovatna trojka Kalinića uz zvuk sirene, za 47:28 nakon 20 minuta.

U trećoj deonici je Srbija novom trojkom Kalinića otišla na plus 21, ali onda je ušla u prazan hod, pa su Turci napravili seriju 9:0 i prišli na 52:40.

Razigrao se tada Osman i ubacio trojku za seriju od 12:0 (52:43).

Seriju je prekinuo Lučić i pogodio za 54:43.

Potom tehnička za selektora Atamana i pogođeno bacanje Gudurića za 55:43. Odgovorio je Osman i smanjio na 55:45.

Lučić je zaradio tehničku i završio je utakmicu, a Turska je sa linije sa slobodna bacanja došla na 55:48.

Vasa Micić je na 2,41 do kraja pogodio oba bacanja i odveo Srbiju na 57:48. Gudurić je ubacio veoma važan šut za tri poena, za 60:50. Nadovezao se Jagodić-Kuridža trojkom i Srbija je "pobegla" na 63:50, odbila nalet Turaka i utišala probuđenu publiku.

Šengun je smanjio na 63:52, a onda laganu poeni Milutinova za 65:52.

Osmani je trojkom zatvorio ovaj period, koji je Turska dobila sa devet poena razlike. Srbija je vodila 65:55.

Poslednju četvrtinu je sa dva ubačena bacanja otvorio Korkmaz.

Korkmaz pogaša trojku i pali alarm. Srbija je samo na plus šest (66:60). Jaramaz gubi loptu, polaže Osman i to je 66:62.

Na 7,30 do kraja utakmice vratili su se u igru Jokić i Micić. Gudurić pogađa trojku i Srbija dolazi do daha (69:62).

Kod rezultata 69:63 su i jedni i drugi ušli u seriju grešaka, a prazne minute prekinuo je Osman, za 69:65.

Kalinić je vratio Srbiju na plus šest na četiri minuta do kraja, ali je Osman nastavio da rešeta, dao je trojku i bilo je 71:68.

Osman je nakon par sekundi ubacio dva poena i dodatno bacanje, pa je na 3,25 do kraja bilo 71:71 i sve je krenulo ispočetka.

Jokić je sa linije za slobodna bacanja bio jednom precizan za 72:71. To mu je bio tek treći poen u drugom poluvremenu.

Onda neverovatna odluka sudija. Faul Jokiću, tehnička Kaliniću i Turci dolaze na 72:72. Osman je napravio faul u napadu.

Velika trojka Nikole Kalinića i Srbija na 1,35 do kraja vodi 75:72. Još jedan faul u napadu Osmana.

Gudurić pogađa dva bacanja, za 77:72. Tačku na meč stavio je Jokić, koji je i predvodio Srbiju sa 24 poena i deset skokova. Sjajne role imali su Nikola Kalinić i Marko Gudurić, koji su ubacili po 14 poena. Vladimir Lučić dodao je 11.

U selekciji Turske - Osman je ubacio 22 poena za Tursku. Korkmaz je dodao 18, a Šengun 17.

TURSKA - SRBIJA 72:79 (11:26, 17:21  27:18, 17:14)

4/4

KRAJ MEČA
72:79! Srbija ipak izlazi kao pobednik!
40. Minut
72:79! Promašili su Larkin i Šengun u napadu Turske! Srbija ima +7 u poslednjem minutu
38. Minut
71:72 -Nisu se sporazumeli Jokić i Kalinić. Sve je lepo krenulo, centar Srbije je pronašao Kalinića samog na šutu za tri, ali ovaj promašuje. Uhvatio je Jokić loptu i hteo da mu pruži još jednu šansu, ali je Kalinić več krenuo na skok i lopta je otišla u aut.
37. Minut
70:71 - Osman pogađa TROJKU!
36. Minut
65:69 - Micić je pokušao šut za tri poena, ali je pao, a sudije su dosudile tehničku grešku plejmejkeru Srbije. Osman postiže nove poene.
35. Minut
63:69 - Ni manje ni više nego za "floping". Ne razumemo baš odluke sudije. Da ne bude da su samo nas odštetili. Turci su osvojili loptu, a sudije su dosudile "mrtvu" loptu i ona će pripasti Srbiji posle slobodnog bacanja domačina.
32. Minut
60:66 - Trojka košarkaša Filadelfije i Turci za manje od dva minuta smanjiji zaostatak na samo šest poena. Biće napeto do kraja.

3/4

30. Minut
55:65 - Dvocifrena prednost pred poslednju deonicu, ali ostaje žal za propuštenim. Imala je Srbija maksimalnih plus 21 početkom ove četvrtine, ali je to ispustila. Naposletku i trojka Osmanija na nekoliko sekundi do kraja. Čeka nas sigurno drama u četvrtoj četvrtini, a u njoj ćemo biti bez Vladimira Lučića.
29. Minut
DVOCIFRENA PREDNOST SRBIJE! Pogađa Gudurić, a potom i asistira Jagodić Kuridži koji ne greši. Srbije ponovo ima dvocifrenu prednost i mogla bi sa njom da uđe u poslednju deonicu.
27. Minut
48:55 - Osman je promašio oba slobodna bacanja. Srbija se u ovom periodu dosta muči u napadu i dozvoljava rivalu ofanzivni skok. Uz to, Lučić pravi fual, a onda zbog nervoze pravi i tehničku grešku.
24. Minut
45:55 - Trska u seriji od 6:0
21. Minut
POČELO JE DRUGO POLUVREME!

2/4

POLUVREME
28:47 - Srbija u meču koji praktično znači plasman ili neodlazak na Mundobasket vodi sa skoro 20 razlike. Najbolji je Jokić sa 19 poena, dok je kod Turaka najefikasniji Šengun sa 11.
20. Minut
26:42 - Nikol Jokićkoji vezuje četiri poena i već sada ima 17.
14. Minut
19:32 - Serija Turske 6:0. Alperen Šengun je poentirao uz faul i realizovao dodatno slobodno bacanje, a potom je na drugoj strani napravio grub faul nad Jagodić-Kuridžom koji je zaveden kao blokada. U sledečem napadu je Mehmetoglu ostavljen sam na šutu za tri što ne sme da se dešava kada je takav šuter u pitanju. Traži tajm-aut Svetislav Pešić.
13. Minut
13:32 - Pogodio je Gudurić trojku, a potom je "zaplesao" Vladimir Lučić koji pogađa uz faul i realizuje dodatno slobodno bacanje za ogromnu prednost.
11. Minut
POČELA JE 2/4!

1/4

10. Minut
11:26 - KRAJ 1/4! Za kraj se upisuje i Nikola Milutinov za maksimalnih plus 15. Najefikasniji je Jokić sa 11 poena, dok Micić ima šest.
8. Minut
9:21- Marinković iz teške pozicije, preko ruke promašuje šut za tri poena, a na isti način promašuje i Larkin. Potom, Lučić je fauliran prilikom šuta za tri poena i realizuje sva tri bacanja. Posle kontre precizan je Gudurić. Srbija ima +12.
6. Minut
7:16 - Jokić je već dvocifren, postigo je 11 poena uz šut sa linije za slobodna bacanja 3 od 3.
4. Minut
7:12 - Dobra odbrana Srbije zbunila je Turke koji loptu šalju u aut. Sa druge strane, Vasilije Micić probija odbranu rivala i polaže za novu prednost Srbije.
3. Minut
7:10 - Korkmaz pogađa trojku, a Kalinić uzvraća istom merom. Potom Jokić sa bacanja povećava rezultat.

1. Minut
2:4 - Prvi napad na utkamici ide preko Jokića koji se lako oslobađa čuvara i postiže prve poene na meču. Sa druge strane Micić pravi faul i šalje Osmanija na liniju za slobodna bacanja, a turski košarkaš koristi jedno. U narendom napadu Jokić zakucava

Meč Turska - Srbija možete pratiti UŽIVO na našem portalu.

BONUS VIDEO: Pogledajte scenu sa svadbe Ane Dabović