СРБИЈИ ДРАМА У ИСТАНБУЛУ: Орлови ПРОКОЦКАЛИ +21 али ипак ТРИЈУМФОВАЛИ!

28.08.2022. 19:47
Kss
Ксс / Извор: Фото: КСС

Квалификације за Мундобаскет.

Кошаркашка репрезентација Србије, успела је да савлада селекцију Турске, резултатом 79:72 у оквиру квалификација за Мундобаскет.

НАВИЈАЈ ЗА СРБИЈУ! Преузми 1.000 РСД БОНУСА и подржи "Орлове" у мечу против Турске

ЛАРКИН, КОРКМАЗ... Атаман објавио списак за Србију

ВЕЛИКИ УДАРАЦ ЗА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈУ: Галинари ПРОПУШТА Евробаскет!

Наш тим је почео у петорци Мицић, Маринковић, Калинић, Лучић и Јокић и то је одмах било охрабрење, јер се Мицић потпуно опоравио од повреде.

У првој четвртини Србија је згромила Турску, демонстрирала је супер-модерну кошарку и добила овај период са 26:11.

Јокић се поигравао са Шенгуном и Шанлијем и накупио је 11 поена у овом периоду. Калинић је погодио тројку, Мицић дириговао игром, па је на два и по минута пре краја било 19:9. Гудурић је потом лепо положио, Лучић убацио тројку, а Милутинов ставио тачку на савршену четвртину у последњој секунди.

Осман и Ларкин су потпуно заустављени у првих десет минута, а једини који је мучио Србе био је Коркмаз.

Србија је у првој половини друге четвртине исконтролисала ситуацију на паркету. Махмутоглу је запретио тројком, али је Пешић звао тајм-аут и након тога је Јагодић-Куриџа дао тројку, а Јокић погодио испод коша за убедљивих 37:21.

Васа Мицић је изнудио три слободна бацања на 2,57 до краја и реализовао једно, за 38:23. Потон је Шенгун погодио тројку за 38:26.

Јокић се затим поново поиграо са Шенгуном и погодио два пута за 42:26.

Никола Јокић је дао кош на 11 секунди до краја за 44:28.

И за крај, шлаг на торту. Невероватна тројка Калинића уз звук сирене, за 47:28 након 20 минута.

У трећој деоници је Србија новом тројком Калинића отишла на плус 21, али онда је ушла у празан ход, па су Турци направили серију 9:0 и пришли на 52:40.

Разиграо се тада Осман и убацио тројку за серију од 12:0 (52:43).

Серију је прекинуо Лучић и погодио за 54:43.

Потом техничка за селектора Атамана и погођено бацање Гудурића за 55:43. Одговорио је Осман и смањио на 55:45.

Лучић је зарадио техничку и завршио је утакмицу, а Турска је са линије са слободна бацања дошла на 55:48.

Васа Мицић је на 2,41 до краја погодио оба бацања и одвео Србију на 57:48. Гудурић је убацио веома важан шут за три поена, за 60:50. Надовезао се Јагодић-Куриџа тројком и Србија је "побегла" на 63:50, одбила налет Турака и утишала пробуђену публику.

Шенгун је смањио на 63:52, а онда лагану поени Милутинова за 65:52.

Османи је тројком затворио овај период, који је Турска добила са девет поена разлике. Србија је водила 65:55.

Последњу четвртину је са два убачена бацања отворио Коркмаз.

Коркмаз погаша тројку и пали аларм. Србија је само на плус шест (66:60). Јарамаз губи лопту, полаже Осман и то је 66:62.

На 7,30 до краја утакмице вратили су се у игру Јокић и Мицић. Гудурић погађа тројку и Србија долази до даха (69:62).

Код резултата 69:63 су и једни и други ушли у серију грешака, а празне минуте прекинуо је Осман, за 69:65.

Калинић је вратио Србију на плус шест на четири минута до краја, али је Осман наставио да решета, дао је тројку и било је 71:68.

Осман је након пар секунди убацио два поена и додатно бацање, па је на 3,25 до краја било 71:71 и све је кренуло испочетка.

Јокић је са линије за слободна бацања био једном прецизан за 72:71. То му је био тек трећи поен у другом полувремену.

Онда невероватна одлука судија. Фаул Јокићу, техничка Калинићу и Турци долазе на 72:72. Осман је направио фаул у нападу.

Велика тројка Николе Калинића и Србија на 1,35 до краја води 75:72. Још један фаул у нападу Османа.

Гудурић погађа два бацања, за 77:72. Тачку на меч ставио је Јокић, који је и предводио Србију са 24 поена и десет скокова. Сјајне роле имали су Никола Калинић и Марко Гудурић, који су убацили по 14 поена. Владимир Лучић додао је 11.

У селекцији Турске - Осман је убацио 22 поена за Турску. Коркмаз је додао 18, а Шенгун 17.

ТУРСКА - СРБИЈА 72:79 (11:26, 17:21  27:18, 17:14)

4/4

КРАЈ МЕЧА
72:79! Србија ипак излази као победник!
40. Минут
72:79! Промашили су Ларкин и Шенгун у нападу Турске! Србија има 7 у последњем минуту
38. Минут
71:72 -Нису се споразумели Јокић и Калинић. Све је лепо кренуло, центар Србије је пронашао Калинића самог на шуту за три, али овај промашује. Ухватио је Јокић лопту и хтео да му пружи још једну шансу, али је Калинић веч кренуо на скок и лопта је отишла у аут.
37. Минут
70:71 - Осман погађа ТРОЈКУ!
36. Минут
65:69 - Мицић је покушао шут за три поена, али је пао, а судије су досудиле техничку грешку плејмејкеру Србије. Осман постиже нове поене.
35. Минут
63:69 - Ни мање ни више него за "флопинг". Не разумемо баш одлуке судије. Да не буде да су само нас одштетили. Турци су освојили лопту, а судије су досудиле "мртву" лопту и она ће припасти Србији после слободног бацања домачина.
32. Минут
60:66 - Тројка кошаркаша Филаделфије и Турци за мање од два минута смањији заостатак на само шест поена. Биће напето до краја.

3/4

30. Минут
55:65 - Двоцифрена предност пред последњу деоницу, али остаје жал за пропуштеним. Имала је Србија максималних плус 21 почетком ове четвртине, али је то испустила. Напослетку и тројка Османија на неколико секунди до краја. Чека нас сигурно драма у четвртој четвртини, а у њој ћемо бити без Владимира Лучића.
29. Минут
ДВОЦИФРЕНА ПРЕДНОСТ СРБИЈЕ! Погађа Гудурић, а потом и асистира Јагодић Куриџи који не греши. Србије поново има двоцифрену предност и могла би са њом да уђе у последњу деоницу.
27. Минут
48:55 - Осман је промашио оба слободна бацања. Србија се у овом периоду доста мучи у нападу и дозвољава ривалу офанзивни скок. Уз то, Лучић прави фуал, а онда због нервозе прави и техничку грешку.
24. Минут
45:55 - Трска у серији од 6:0
21. Минут
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

2/4

ПОЛУВРЕМЕ
28:47 - Србија у мечу који практично значи пласман или неодлазак на Мундобаскет води са скоро 20 разлике. Најбољи је Јокић са 19 поена, док је код Турака најефикаснији Шенгун са 11.
20. Минут
26:42 - Никол Јокићкоји везује четири поена и већ сада има 17.
14. Минут
19:32 - Серија Турске 6:0. Алперен Шенгун је поентирао уз фаул и реализовао додатно слободно бацање, а потом је на другој страни направио груб фаул над Јагодић-Куриџом који је заведен као блокада. У следечем нападу је Мехметоглу остављен сам на шуту за три што не сме да се дешава када је такав шутер у питању. Тражи тајм-аут Светислав Пешић.
13. Минут
13:32 - Погодио је Гудурић тројку, а потом је "заплесао" Владимир Лучић који погађа уз фаул и реализује додатно слободно бацање за огромну предност.
11. Минут
ПОЧЕЛА ЈЕ 2/4!

1/4

10. Минут
11:26 - КРАЈ 1/4! За крај се уписује и Никола Милутинов за максималних плус 15. Најефикаснији је Јокић са 11 поена, док Мицић има шест.
8. Минут
9:21- Маринковић из тешке позиције, преко руке промашује шут за три поена, а на исти начин промашује и Ларкин. Потом, Лучић је фаулиран приликом шута за три поена и реализује сва три бацања. После контре прецизан је Гудурић. Србија има 12.
6. Минут
7:16 - Јокић је већ двоцифрен, постиго је 11 поена уз шут са линије за слободна бацања 3 од 3.
4. Минут
7:12 - Добра одбрана Србије збунила је Турке који лопту шаљу у аут. Са друге стране, Василије Мицић пробија одбрану ривала и полаже за нову предност Србије.
3. Минут
7:10 - Коркмаз погађа тројку, а Калинић узвраћа истом мером. Потом Јокић са бацања повећава резултат.

1. Минут
2:4 - Први напад на уткамици иде преко Јокића који се лако ослобађа чувара и постиже прве поене на мечу. Са друге стране Мицић прави фаул и шаље Османија на линију за слободна бацања, а турски кошаркаш користи једно. У нарендом нападу Јокић закуцава

Меч Турска - Србија можете пратити УЖИВО на нашем порталу.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте сцену са свадбе Ане Дабовић