19°C
04.05.2024.
117.1117
109.3684

CRNO-BELI FENIKS: Posle katastrofalnog prvog poluvremena, Partizan ludačkim preokretom stigao do pobede

12.01.2024. 19:47
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Tim Željka Obradovića ostvario 11. trijumf.

Košarkaši Partizana uspeli su u neverovatno meču da savladaju Makabi iz Tel Aviva u 21. kolu Evrolige sa 88:79 (11:29, 25:23, 31:15, 21:12) i tako stignu do 11. trijumfa. Crno-beli su posle katastrofalnog prvog poluvremena u kojem su imali i 24 poena zaostatka uspeli da se potpuno vrate u meč i stignu do velikogl preokreta i pobede.

JANAKOPULOSU NIKAD DOSTA: Panatinaikos želi dvojac Reala za sledeću sezonuDimitris Janakopulos

JANAKOPULOSU NIKAD DOSTA: Panatinaikos želi dvojac Reala za sledeću sezonu

MIJAILOVIĆ: Dok liga ne reši problem, Partizan protiv ulaska Dubaija u ABA liguOstoja Mijailović

MIJAILOVIĆ: Dok liga ne reši problem, Partizan protiv ulaska Dubaija u ABA ligu

ČOVEK POGUBIO KONCE: Legendarni košarkaš se žešće izblamirao izjavom o Jokiću i njegovom BROJU (VIDEO)Nikola Jokić

Početak meča, tačnije prvo poluvreme bilo je kao iz horor filma kako za košarkaše Partizana, tako i za navijače crno-belih. Usavano su delovali igrači Željka Obradovića, dok je Makabi pogađao iz svih pozicija i poveo 16:0 u 5. minutu. Tek u 6. minutu je Partizan stigao do prvih poena, a Makabi je prvu četvrtinu završio sa vođstvom 29:11. Trošio je tajm-auta Obradović, ali ništa se nije menjalo. U drugoj deonici je Partizan konačno uspeo da odgovori nešto boljom igrom, ali je minus i dalje bio ogroman. Gosti su preko Veba, Rivera i Klivlenda postigli osam poena i stigli do maksimalne prednost na meču u 12. minutu 37:13. Činilo se već tada da je meč praktično izgubljen, mada su crno-beli uspeli da zbiju redove i na poluvreme odu sa prihvatljivim minusom od 16 poena (52:36).

Očigledno je da je veliki odmorf prijao  Partizanu. Razaleteli su se crno-beli po terenu, a odbrana je delovala mnogo bolje zahvaljujući pre svega Ognejnu Jaramazu koji je uspeo da uspor inapade Makabija. Gosti nisu više uspevali lako da stižu do poena, dok je na drugoj strani Naneli vukao crno-bele pošto je Panter bio na klupi zbog tri lične greške napravljene još u prvom poluvremenu. Naneli je doveo Partizan do 56:51, ali je potom napravio nameran faul i Makabi je3 uspeo da prekine seriju crno-belih i dođe do 60:51. Ipak, nije bilo zaustavljanja. Naneli je nastavio da buši odbranu gostiju i uz trojku Ledeja Partizan je stigao do prvog izjednačenja 60:60 u 28. minutu, a zatim poenima Ledeja za 2+1 i do prvog vođstva na meču 67:64. Ipak, gosti su uspeli da izjednače i u poslednju četvrtinu se ušlo rezukltatom 67:67.

Makabiju je cpotpuno stao šut spolja, a izraleski tim je u drugom poluvremenu šutnuo 16 puta za tri poena i nije pšogodio nijednom. Na drugoj strani je Partizan bio znatno bolji u tom segmenu, a upravo su trojke Smailagića i Jaramaza donele Partizanu šest poena viška 75:69 u 32. minutu. Ispostavilo se da više povratka za Makabi nije bilo u ovaj meču. Ponos Izraela je uspeova da drži korak za Partizanom, ali smo toliko da njegov zaostatka konstantno bude od šest do osam poena. Imao je Partizan i trenutke praznog hoda u poslednjoj četvrtini, ali su crno-beli sve nadoknađivali požrtvovanom odbranom zahvaljujući kojoj su i stigli do zasluženog trijumfa u konačnom ishodu.

PARTIZAN - MAKABI 88:79 (11:29, 25:23, 31:15, 21:12)

DVORANA: Štark arena

GLEDALACA: 20.000

SUDIJE: Boltauzer, Zamojski, Perandi

PARTIZAN: Smit, Ledej 7, Koprivica, Panter 5, Smailagić 9, Jaramaz 5, Naneli 20, Trifunović 8, Doužer 23, Ponitka, Kaminski, Kaboklo 11.

MAKABI: Klivlend 5, Veb 7, Braun 7, Boldvin 19, Menko, Sorkin 14, Dibartolomeo 4, Rivero 9, Koen, Nibo 5, Blat 9, Kolson.

40. minut
Kraj meča, Partizan je slavio sa 88:79.
38. minut
Čuva Partizan prednost, 84:77. Međutim, Smailagić je napravio nameran faul, a Veb je pogodio oba bacanja, 84:79.
36. minut
Boldvin pogađa oba bacanja i smanjuje na 82:75.
34. minut
Sorkin zakucava i smanjuje zaostatak Makabija na 75:71, ali odmah pogađa Doužer trojku za 78:71.
32. minut
Smailagić pogađa trojku, a zatim isto čini i Jaramaz, Partizan vodi 75:69.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Ledej je pogodio za 2+1, Partizan vodi prvi put od početka meča 67:64, ali je Boldvin pogodio u poslednjoj sekundi i rezultat je 67:67 na kraju treće četvrtine.
28. minut
Ledej je pogodio trojku, a zatim je Naneli pogodio dvojku i Partizan je stigao do izjednačenja 60:60.
26. minut
Naneli je pogodio pet vezanih poena, Partizan se potpuno vratio u igru i smanjio na 56:51. Međutim, Naneli je napravio nameran faul i Makabi je to maksimalno iskoristio da iz jednog napada postigne četiri poena i prekine nalet Partizana, 60:51.
24. minut
Naneli je pogodio, Partizan je prišao na 56:46.
22. minut
Smailagić i Trifunović su uspeli da izvuku praktično izgubljenu loptu posle kojeg je Jaramaz pogodio zicer, ali je Makabi uzvratio preko Boldvina i Sorkina i čuva 16 poena prednosti (56:40).

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena. Partizan je zaigrao bolje u drugoj deonici, ali je Blat sa dve trojke u nizu pri kraju prvog poluvremena doneo Makabiju prednost 52:36.
18. minut
Kaboklo je promašio oba slobodna bacanja, ali je Naneli pogodio trojku i smanjio zaostatak Partizana na 44:29.
16. minut
Smailagić je pogodio samo jedno slobodno bacanje i smanjio zaostatak na 42:21.
14. minut
Pogađa Naneli trojku i smanjuje na 39:18.
12. minut
I drugu četvrtinu bolje počinje Makabi, Veb je pogodio trojku, zatim je Rivero pogodio dvojku uz faul, a potom i Klivlend pogađa za tri i gosti vode 37:13.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Klivlend je zakucao posle promašaja Blata i Mkabi na kraju prve četvrtine vodi 29:11.
8. minut
Dva promašaja Doužera, Makabi je precizan na drugoj strani i vodi 23:5.
6. minut
Posle šest minuta igre prvi poeni za Partizan, Kaboklo je pogodio trojku, a posle dobre odbrane je Doužer imao lake poene. Smanjio je Partizan na 16:5.
5. minut
Katastrofalno igra Partizan. I dalje su crno-beli bez poena, Sorkin pogađa, Makabi vodi 16:0 i Obradović ponovo traži tajm-aut.
4. minut
Nastavlja Makabi sa dobrom igrom, ponovo je Braun precizan i povećao vođstvo svog tima na 11:0. Nio je potom pogodio za 2+1 i velikih 14:0.
2. minut
Bolje je ušao Makabi u meč i posle trojke Lorenca Braun poveo 5:0. Željko Obradović je zatražio tajm-aut.